Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór państwu, dobry wieczór wam wszystkim.
Program "Wojna postu z karnawałem" powstał w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy w zasadzie i składa się z piosenek, w których próbujemy zastanowić się nad drogami, jakie można wybrać w sytuacji czasów przejściowych, w sytuacji wolności, jak by tego nie rozumieć, tego pojęcia, szukając analogicznych sytuacji w historii, w sztuce, w historii kultury europejskiej, uznając, że droga do Europy, to nie tylko droga do autostrad, ubezpieczeń społecznych i sklepów, ale także do historii, powrót w zasadzie do historii Europy, z jej dramatami, tragicznymi wyborami, wojnami i losami jednostek ludzkich.
"Wojna postu z karnawałem" program otwiera piosenka "Antylitania na czasy przejściowe"
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PorzeczkowySok: Ja to mam tak, ze czasami jak mnie jakias piosenka Kaczmarskiego dopadnie, to potrafie jej sluchac tygodniami.
Teraz od dwoch tygodni katuje Nawiedzona, wiek XX. Ten kawalek ma mega potencjal; mialem takiego kolege w czasach mlodosci ktory mial dobra dykcje i spiewal w taki sposob; taka melodeklamacja bardziej z dramatycznym sznytem. Pasowal by do niego ten utwor.
  • Odpowiedz
@Architekt_Chaosu: Nawiedzona, XX wiek? O karmicielach wszy. To byla taka "profesja"w czasie wojny ktora wykorzystywano do badan nad tyfusem i ktora pozwalala przetrwac wiezniom w obozach. Zbigniew Herbert byl taka osoba.
  • Odpowiedz