Wpis z mikrobloga

Siemka, szukam telefonu
-> dla cioci (60 lat)
-> generalnie dość szanuje sprzęt bo aktualny jej telefon ma 4-5 lat
-> w sumie najważniejsze funkcje to żeby telefon robił sensowne zdjęcia. (Nie jest podróżniczką, tak lokalnie sobie lubić zdjęcia otoczenia czy coś :D).
-> budżet ok. 1000 zł
-> jeśli chodzi o marki to chyba biorę pod uwagę tylko xiaomi / redmi /
-> ihpone za drogi plus iOS a samsungi też trochę droższe od xiaomi i nie wspierają szybkiego ładowania jak xiaomi czy coś

Przeczesałem internet i znalazłem pozytywne informacje o budżetowcu jakim jest Redmi Note 13 Pro 5G:
-> 8GB RAM
-> 256GB pamięci
-> AMOLED
-> Snapdragon 7s Gen 2 (4 nm)

Generalnie na morele do wyrwania za około 1250 zł (gdzie w Avans czy RTV euro agd chodzą po 1700-1800 zł) , jak myślicie, warto ?

https://www.morele.net/smartfon-xiaomi-redmi-note-13-pro-5g-8-256gb-czarny-50839-13169694/?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&ceneo_cid=bbea5f9d-47c6-59bc-3cf4-ae86e8e807d5

#samsung #iphone #telefony #smartfon #xiaomi
  • 11
  • Odpowiedz
A tam nie ma przypadkiem nachalnych reklam? Ty możesz sobie to zablokować, ale osoby 50+ nic z tym nie robią i później jest śmietnik na telefonie
  • Odpowiedz
  • 0
@9866666: dzięki za info, ale biorąc pod uwagę budżet plus to co ta osoba będzie robić na tym telefonie (yt, messenger, internet), to raczej na razie nie myslę o tym jako o dużym problemie. Poczytam też jak to mniej więcej mogę wyłączyć aby coś tam zniwelować, wiem że to mało pomoże w dłuższej perspektywie, ale ta osoba teraz też ma xiaomi i jakoś żyje z tym :)
  • Odpowiedz
Redmi Note 13 Pro 5G


@Volantie: Redmi note 13 pro, albo redmi note 13 pro 4G.

Ten dopisek 5G to radosna tworczosc moreli.

Poczytaj o obu, oba maja te same aparaty, roznia sie procesorem i ekranem. Ten 4G powinien byc o okolo 200zl tanszy, z nieoficjalnej dystrybucji.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=12749&idPhone2=12581#diff-

Natomiast 2 sprawy:
1. Jesli chcesz go brac z allegro, od jakichs dziwnych sprzedawcow itp to pamietaj zeby zwracac uwage na dystrybucje. Musi
  • Odpowiedz
  • 0
@PurpleHaze: chcę go kupić na morele, nie kupuję już telefonów na allegro czy innych dziwnych sklepach.

A co do ogarnięcia telefonu, to ja na początku robię z nim porządek tj. zawsze na początku odinstalowuje wszystko co mogę, a potem instaluję to co faktycznie jest potrzebne, ale nie wchodzę w jakieś zaawansowane rzeczy jak ADB, jeśli jest możliwość to reklamy z też usunę / dezaktywuję z poziomu telefonu.

Co do 5G to
  • Odpowiedz
A generalnie polecasz telefon ? :)


@Volantie: nie odpowiem na to pytanie, mialem go brac z aliexpress w promocji dla rozowej, wlasnie ze wzgledu na aparat. Ale trafil sie inny model w mocno cebulowej cenie.

Z recenzji wynika ze aparat jest bardzo dobry (jak na xiaomi i redmi), no i jest to najnowszy redmi, wiec wsparcie bedzie dlugie. Nie wiem czy w okolicach 1k znajdziesz cos rownie sensownego.
  • Odpowiedz