Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co byscie zrobili?
Opcja 1: zakup mieszkania w polsce i zlecenie agencji lub komus z rodziny wynajmu za oplata( kupno bez kredytu z mala pomoca rodzicow splacajac ich w ciagu x lat)
Opcja 2: kredyt na pol z rodzicami mieszkanie w #uk majac 1/3 wkladu
Aktualnie lvl 25 chuop ktory nie ma zobowiazan i nawet nie wie co chce robic w zyciu, i ma dylemat odnosnie osiedlenia sie.
#nieruchomosci #emigracja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 16
  • Odpowiedz
@mirko_anonim mam jedno mieszkanie w PL, które wynajmuje aktualnie i myślałem o kolejnym. Ale aktualne ceny w PL i to ile możesz mieć z wynajmu zniechęcają.
Siedzę w East Yorkshire i kupno domu tutaj w jakimś przemysłowym #!$%@?łku to ten sam wydatek co za 60m2 w Polsce powiatowej. A z wynajmu wyciągniesz więcej. Do tego nieruchy tutaj są po korekcie, w Polsce dzięki bece tylko to the moon.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zwiększ zarobki i weź kredyt sam na siebie w UK, będziesz niezależny i rodzina lub przyszła dziewczyna nie będzie miała nic do twoich zasobów.
Bo skoro to nie będzie tylko twój kredyt to będą mogli ci do kwaterować kuzynów, rodzeństwo,itd.
Jak chciałbyś w takim domu założyć rodzinę?

Ja bym na twoim miejscu że 2-3 lata popracował jeszcze i brał wtedy kredyt jak Chadzisko z dużym depozytem 40%np
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: kupowanie mieszkania w UK bez znajomosci lokalnego rynku jako lokata to duze ryzyko strzalu w kolano. Obecnie warto poczekac kilka miesiecy, mysle z e wdrugiej polowie tego roku mortgage zacznie troche lepiej wygladac. Druga sprawa jak wyglada twoja historia kredytowa, to ze rodzice daja walizke pieniedzy na start nieznaczy ze dla banku jestes wiarygodna osoba.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @wypok_wypok: juz tutaj jestem z 4-5lat
@motoinzyniere Tutaj w uk ciezko cos znalezc a przez to ze chce kupic mieszkanie to praca aktualnie pochlania 70-80%mojego czasu.
@Nietak_nietak Przez 5 lat jestem zatrudniony i mam comiesieczne wplayy na konto, aktualnie zadnych rat,kredytow zadluzen.
@adamsowaanon myslalem o tym ale brak dobrego fachu i wziecie
  • Odpowiedz
myslalem o tym ale brak dobrego fachu i wziecie kredytu to zbyt duze ryzyko


@mirko_anonim: Jaki masz fach w takim razie?
W uk jest mnostwo branz gdzie wyciagniesz £1000+ na tydzien, Na tirach, koparki, spawacz,elektryk,hydraulik, mechanik, itd
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @adamsowaanon: No aktualnie zaden, pracowalem w firmach inzynierskich przy obrobce roznych materialow nic specjalnego, ale pomimo braku expa da sie zarobic 2-2,5tys. Zawsze na rozmowie zapewniali ze dadza mozliwosci rozwoju a wiadomo jak to wyglada, myslalem o jakims trainee czy cos w tym stylu ale w promieniu 5-10mil nie ma takowych ofert a zeby pojsc na college zapewne trzeba miec bdb jezyk ang a ja
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @adamsowaanon: chcialbym, jednakze narazie musze pracowac w tym miejscu gdzie pracuje bo nic lepszego nie ma a szukalem od kilku miesiecy, jakbym mial fach to bym poszedl od razu na ltd na ten moment moim priorytetem jest znalezc prace ktora zaoferuje mi fach z pomoca wyrobienia papieru ale w to watpie

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: To co to za dziura ze nic lepszego nie ma? Przeciez po plandemi wiele branz wrocilo do zatrudniania nowych.

Jak masz cos odlozone to cala naprzod i rob kurs w danej branzy i startuj bo tak na pol gwizdka to szkoda czasu wedlug mnie,
  • Odpowiedz