Wpis z mikrobloga

A nie jesteś w stanie podpisać takiej umowy, żeby kredyt brać później już z doplatą, a teraz zabezpieczyć umowę wkładem własnym? Nie wiem jak to jest na rynku pierwotnym, ale na wtórnym możesz podpisać umowę przedwstępna z odroczonym terminem podpisania umowy przyrzeczonej.
  • 0
@karokrakow: Pytanie kiedy program faktycznie by wchodził? Deweloper od razu chce hajs na podpisanie umowy deweloperskiej, która jest częścią kwoty pod wkład własny a w lipcu chcą już pierwszą transze. Blok do oddania na 3 kwartał 2025.
A nie jesteś w stanie pokryć pierwszej transzy wkładem, nie? Ja przechodziłam przez podobne przeboje przy BK2%, z tym że to był rynek wtórny i wiem że jakbym się wycofała, to mój zadatek by przepadł, a gdyby sprzedający się wycofał to ja dostałabym dwukrotność zadatku. Wiem że umowy z deweloperami to trochę i na para kaloszy. W zeszłym roku też nie było nic wiadomo, a finalnie w marcu były plotki, w kwietniu
  • 0
@karokrakow: No w sumie jest to dla mnie osiągalne by zapłacić zadatek i pierwszą transzę. To by przekroczyło nawet 20% wkładu własnego. A daje sobie trochę czasu do rozwinięcia sytuacji z dopłatami.
@xKrissowsky: już mając umowę, będziesz mógł złożyć wniosek od razu jak program wejdzie, a jeśli będzie problem z terminami to najwyżej możesz wziąć wtedy kredyt bez programu albo zagadać z deweloperem czy jest szansa na jakieś przesunięcie czasowe (nie wiem jak to tam czasowo się rozkłada z kolejnymi transzami u Deva)