Wpis z mikrobloga

W normalnym kraju kredyt hipoteczny ma stałe oprocentowanie 2% przez cały okres i jest to coś oczywistego, ale u nas bank musi zarabiać bandyckie pieniądze na cyferkach dopisanych do konta (muszą mieć fizycznie 3,5% pożyczanej kwoty) i w momencie kiedy już ludzi na to nie stać państwo zaczyna dotować hipoteki, a motłoch zaczyna się wściekać na deweloperów (oni mają swoje za uszami) kiedy za te pieniądze równie dobrze można sobie samemu domek postawić xD

#finanse #kredyt
  • 5
  • Odpowiedz
@Phenom85: W normalnym kraju bank ocenia ryzyko i daje taki kredyt. W tym kraju z gowna i kartonu bank nie wie co rzadzacy wymysla za 2 lata (a kredytu udziela na 20-30 lat) I dlatego masz zmienne oprocentowanie.
  • Odpowiedz
super pomysły jak wakacje kredytowe nie pomagają...


@FedoraTyrone: Trza bylo myslec jak sie umowe podpisywalo a nie teraz plakac. Protip za free - jak sie mysli zto zadne wakacje nie sa potrzebne - i nie trza innych okradac.

Jeden (dosc istotny) warunek. Tza potradic czytac i myslec. Az strach jak sie widzi ile ludzi tego nie ogarnia :/
  • Odpowiedz
@gorzki99: ale o czym ty do mnie piszesz xD ja jestem przeciwnikiem jakichkolwiek wakacji kredytowych i innych "ułatwiaczy". Sam wszystko robię bezpiecznie, a inni idą na yolo i moim kosztem sobie żyją
  • Odpowiedz