Wpis z mikrobloga

@JanDzbanPL: U mnie podobnie w miasteczku w Polsce B na Mazurach, co się buduje to wykupuje warszawka i bialystok, ceny po 10k/m2, a typowa wypłata to minimalna xD
  • Odpowiedz
  • 7
@JanDzbanPL to ty się może przeprowadź, np na Śląsk. W Katowicach za 10k/m2 na luzie mieszkanie kupisz. W Gliwicach tym bardziej. Pomiędzy masz jeszcze Zabrze i Rudę Śląską (wszystko połączone dtś, także z jednego do drugiego miasta 5-15 minut jazdy autem) i roboty za minimalną to praktycznie nie ma. Stref przemysłowych też multum.
  • Odpowiedz
@JanDzbanPL: ceny mieszkań i nieruchomości ogólnie są odrealnione.
Mieszkanie to podstawowe dobro człowieka, nawet Ci najmniej zarabiający powinni mieć możliwość zakupu mieszkania.
tymczasem byle jakie mieszkanie 500-800K a zarobki 3-4 dla większości ludzi.
  • Odpowiedz
@JanDzbanPL: Tak się zastanawiam czy rzeczywiście się tak wiele zmieniło w stosunku do minimalnej

np w 2015r płaca minimalna to było 1286,16 zł netto czyli prawie 3x mniej niż obecnie, ceny mieszkań np we Wrocławiu to było 5-6k za metr

obecnie minimalna to 3 261,53 zł netto, ceny mieszkań np we Wrocławiu to 11-12,5k za metr

mowa o cenach transakcyjnych, w zasadzie nie wiele się zmieniło a może nawet jest
  • Odpowiedz
u mnie w rodzinnym 19k Polska B to samo, ceny tak #!$%@?ło. Nikt tych mieszkań nie kupuje, a na ogłoszeniach tylko ceny w górę. Od 2000 roku miejscowość straciła 35% mieszkańców, a wybudowali kolejne mieszkania i wszystko jest i tak droższe teraz kilkukrotnie.


@Cumulonimbus_Capillatus-32: podobnie jak w moim rodzinnym mieście powiatowym, miasto 80k, w ostatnich kilku latach przybyło kilkanaście inwestycyjnych "apartamentowcow" które swieca pustką, a w międzyczasie ludzie zarabiający minimalna ledwo
  • Odpowiedz
@JanDzbanPL: poszukaj sobie czegos bardziej uwlaczajacego godnosci, przestan wynajmowac kawalerke, zacznij wynajmowac lozko. u mnie w miescie jest strefa zagranicznych korpo, wszystkie placa minimalna, moze 200zl wiecej. obok domu rodzicow jest 3 pietrowy dom zamieniony na 4 mieszkania w kazdym 5 lozek ( ͡° ͜ʖ ͡°) za jedyne 900zł/msc mozesz wynajac lozko, a rachunki wliczone. jeszcze nikt sie tam nie zabil, wiec moge polecic
  • Odpowiedz