Wpis z mikrobloga

Ostatnio nie śledzę sytuacji na froncie, czy dokonał się jakiś przełom na korzyść Rosji? Mam wrażenie, że w ciągu ostatnich kilku tygodni jakoś pogorszył się nastrój w temacie wojny, nawet Marcin Strzyżewski już wypuszcza filmiki typu "jak się przygotować do ucieczki".

Coś mnie ominęło?

#ukraina #wojna
  • 14
  • Odpowiedz
@callver34: Tak jak w tamtym roku o tej porze ludzie przeceniali siłę wojska ukraińskiego, tak w tym roku w trendzie jest przeceniać siłę wojska rosyjskiego. Moim zdaniem problemem nr. 1 dla Ukrainy są obecnie FAB-y. Gdyby nie one to rus nie mieliby żadnych większych sukcesów tej zimy. Ponoszą także bardzo duże straty sprzętowe i osobowe w tej swojej ofensywie. Ukraińskie wojsko i państwo jest niewątpliwie w kryzysie ale jeszcze nie wszystko
  • Odpowiedz
@Thorkill: Pytanie jak Ukraina ma sobie poradzić z FAB ?
Z tego co wiem OPL brakuje i już nawet próbowali przesuwać coś ale RUS trafili wszystkie systemy to innego sposobu chyba nie ma prawda?
  • Odpowiedz
Pytanie jak Ukraina ma sobie poradzić z FAB ?

@Stay12: Potrzebuje systemów opl S-300 albo Patriot. Tych pierwszych już nie ma wolnych na rynku (poza greckim), a tych drugich nikt nie chce przekazać.
Ale problemem jest także to co sam zauważyłeś. To nie są systemy opl przyfrontowe. Ich kolumny pojazdów są liczne, procedury rozstawiania i osiągania gotowości bojowej też trochę zawsze trwają więc rus łatwo je wykryć dronami. Reasumując - rozwiązania
  • Odpowiedz
@Thorkill: ilością bym się nie przejmował, tylko jakie rakiety dostaną. Jeżeli jakieś fajne dalekiego zasięgu tu wystarczy kilka efów, żeby sobie ruski już nie polatali przy froncie.
  • Odpowiedz