Wpis z mikrobloga

Oglądałem nowe C63s AMG i pogadałem z paroma przedstawicielami mercedesa.

Sprzedaż tego modelu to kompletny dramat. Sprzedały się pojedyńcze sztuki w całym zeszłym roku, kto chce coś mocniejszego to albo zatrzymuje się na c43 amg albo kupuje M3/M4.

Dodajmy do tego antyczne audi a4/rs4 i mamy odpowiedź dlaczego bmw m3 z bobrem jest tak dziko popularne na ulicach.

Pozdro dla biedackich geniuszy, którzy mówili, że jak mnie nie stać to nie mam prawa krytykować i że w ogóle jestem zacofany bo oczekuje wielkiego silnika w nowoczesnym samochodzie xD

#motoryzacja #samochody #poznan #motorshow
  • 16
  • Odpowiedz
@cwlmod: no i nie dziwne, jeżeli jest tam jakiś biedasilnik 2.0. Nawet jeżeli wspomagany elektrykiem ma te 680 KM i 3,4 do setki, to jednak do takiego auta po prostu nie wypada wkładać rzędowej czwórki. No i do tego brak wersji Coupe, bo zastąpiono ją CLE.
Sam chciałem brać C63s właśnie w wersji Coupe, ale pod koniec 2022 nie dało się już zamawiać bo zapowiadali CLE. Zresztą gdyby było Coupe z
  • Odpowiedz
  • 1
@piotrow: Dodam że przedstawiciele potwierdzili plotki, że wyższe kierownictwo zdało sobie sprawę jakimi są kretynami (moja interpretacja) i wsadzą w końcu R6 do tego modelu xD

Powiedziałem im to wprost, że o C63 to się najpierw marzy bo wyglądało fajnie i słychać je było kilka skrzyżowań dalej. Jeden gość zachwalał, że masy wcale tak nie czuć, ale dopytany powiedział, że tor jastrząb jest zbyt małym torem xD

No akurat jastrząb nie
  • Odpowiedz
@cwlmod: do zarabiania kasy na znaczku C63 AMG. Petrolheadzi wybiorą BMW/Porsche i nic dziwnego. Ew. A35/45 AMG bo jest małe i ten silnik tam pasuje.
  • Odpowiedz
  • 1
@v-tec: Tylko że właśnie nie zarabiają, a skomplikowaniem konstrukcji na pewno ograniczyli sobie zysk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nikt tak dobrze nie zrobił BMW M jak audi i mercedes xD
  • Odpowiedz
@cwlmod: bateria się wyładowuje, ale z moich obserwacji (żona ma GLC 400e) samochód ma nadal tę samą moc. Po prostu częściej się uruchamia silnik spalinowy. Zresztą w salonie sprzedawca twierdził, że bateria ma jakiś zapas i nawet jak pokazuje zasięg na prądzie 0 km, to nadal ma prąd właśnie po to, żeby doładować silnik spalinowy. W trybie sport, bateria chyba w ogóle jest używana tylko do zwiększenia mocy, bo jak jadę
  • Odpowiedz
  • 0
@piotrow: C63s ma inny rodzaj napędu. Tam jest bateria oparta o technologię z F1 i ona się ładuje w 10 sekund czy jakoś tak przy hamowaniu. Celem tej hybrydy jest działanie jak KERS w f1 czyli szybkie ładowanie na dohamowaniu i dużo mocy na wyjściu z zakrętu

Wszystkie poprzednie c63 było cudowne, bo były niemieckim muscle carem. Co z tego że nigdy nie były najszybsze jak audi z quattro czy lekkie
  • Odpowiedz
C63s ma inny rodzaj napędu. Tam jest bateria oparta o technologię z F1 i ona się ładuje w 10 sekund czy jakoś tak przy hamowaniu. Celem tej hybrydy jest działanie jak KERS w f1 czyli szybkie ładowanie na dohamowaniu i dużo mocy na wyjściu z zakrętu


@cwlmod: no to nie ma problemu, doładuje się w 10 sekund przy hamowaniu, jak TIR zajedzie Ci drogę, a potem ogień ;)

A przez to
  • Odpowiedz
  • 0
@The_Rainman: Oszołomy z wyższych szczebli menago się dziwią. Product experci robią dobrą minę do złej gry, ale cały dół jest świadomy co się odjaniepawliło, bo nie mogą nikogo namówić na kupno xD
  • Odpowiedz
@cwlmod: kiedyś słyszałem, że mają to ładować do nowej g klasy xD już by ci wszyscy lepiej dobrze zainwestowali w elektryki a stare samochody zostawili dla pasjonatów. Chyba żaden nowy samochód mi się nie podoba i żaden nie ma silnika który by mi się podobał. No ale to tylko ja, koleś który się jara wszystkimi samochodami, których by nikt nie kupił, a każdy by się chciał chociaż raz takim przejechać. Nie
  • Odpowiedz
@cwlmod: nie ma w tym momencie lepszego samochodu niż tesla do daily drivingu. Spoko mam jeszcze starego chevyz 86 z 5.0, Priusa i jeszcze jedno gowno które muszę dokończyć xD marzy mi się w tym chevy lenco albo kilduff shifter, ale pewnie nie będzie mi się chciało robić xD tak jak wspomniałem lubię bezużyteczne gówna xD
  • Odpowiedz
  • 0
@The_Rainman: w pełni się zgadzam. W ten wekeend dostanę Teslę 3 highland do poniedziałku to sobie przetestuję. Cena tak niska ze to całe #!$%@? o drogich ev jest nieaktualne.

Tylko ten zasięg/ladowanie :/
  • Odpowiedz
@cwlmod: 2021 tesla 3/y performance można kupić za >150k zł i patrząc na to co się dostaje w podstawie + "spalanie" + przyspieszenie, to nie ma żadnej konkurencji. Zasięg jest 400+ km chyba. Ja jestem z Wielkopolski, to ważne żeby dało radę na jednym ładowaniu dojechać do Berlina, Wrocławia, Warszawy, ogólnie daleko nie wyjeżdżam ale zdarza mi się zrobić 100-200km "koło komina" więc dla mnie to by był idealny samochód, tylko
  • Odpowiedz