Wpis z mikrobloga

Jakie kołki kołeczki rozporowe kupić? Typ i średnica do różnych zastosowań:

- listwy przypodłogowe (nienawidzę montażu na klej)
- do wieszania pierdół typu mała półeczka, obrazek, tablica jakaś, oświetlenie małe kinkiety
- do wieszania mebli, zabudowa kuchenna na szynie, szafa przytwierdzona do ściany
- stały uchwyt do TV
- oświetlenie sufitowe na płytach GK

Chcę kupić tak, żeby było pod ręką bez latania do marketu co chwilę bo potem mam w ciul jakiś gównianych kołków i tyle samo niepasujących do nich wkrętów.

Jakieś uniwersalne będą ok czy szukać fikuśnych do materiałów z pustkami w środku? Ściany to silka 24/12 dokładnie takie bloczki jak na zdjęciu + tynk gipsowy.

#budujzwykopem #remontujzwykopem #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
Catmmando - Jakie kołki kołeczki rozporowe kupić? Typ i średnica do różnych zastosowa...

źródło: 9bc5bd1a5a97acc860f40bf196a624ccb42d18770e5ad6879649a2a28f2828db

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Catmmando: kup na Allegro zestaw kołków rozporowych fisher o różnych średnicach w skrzynce.
Do sufitów g-k to musisz dedykowane ja używam molly ale są rózne - ślimakowe, parasolki itp. Na youtube jest filmik Mario budowlańca gdzie testuje różne kołki. Do molly musisz mieć pistolet.
Listwy przypodłogowe fajnie się montuje na silikon łazienkowy. Od kiedy spróbowałem nie montuje już na nic innego.
  • Odpowiedz
@Catmmando: sorry za ten slang, SM czyli szybki montaż. Najlepiej mieć dwie wersje z szerokim i stożkowym kołnierzem w zależności do czego używamy. Ogólnie kołki które ci wymieniłem to praktycznie wszystko co najważniejsze w typowej wykończeniówce mieszkania
  • Odpowiedz