Wpis z mikrobloga

#wybory XDD Typ obstawił zakład na frekwencję, a tu się okazuje, że frekwencja na godz. 17-stą mniejsza niż te #!$%@? 5 lat temu, kiedy mało kto się polityką interesował. Jakim cudem po 5 latach plus ostatnie zaangażowanie polityczne na prezydenta czy na parlamentarne jest taki spadek frekwencji? Czyżby ludzie nie pojmowali istoty najważniejszych wyborów w tym kraju czy pomysleli, że PiS-u nie ma u władzy to mają wywalone? Serio dla mnie to jest abstrakcja.
  • 7
@GrochenMochen: Specyfika wyborów samorządowych! Nie ma zaświadczeń do głosowania tylko jak ktoś ma meldunek, gdzie indziej to musi...ruszyć dupę do urzędu by zmienić obwód do głosowania w wyborach.
No i też studenci, którzy nie raz setki kilometrów żyją od swoich miejsc zameldowania.

Jeszcze bym dodał, że ogólnie kampania była jakaś taka miałka...i wyglądało tak jakby żadnej partii czy komitetowi nie zależało, by przekonać do siebie wyborców...ale to moje takie zdanie na
@GrochenMochen: Efekt rządów PO. Ludzie widzą, że ich głos nie ma znaczenia, bo co z tego że ktoś ma jakiś tam program jeśli i tak go nie będzie realizować bez żadnych konsekwencji?

Poza tym te wybory na pewno nie są "najważniejsze". Mnie zależy na tym, żeby paliwo było po 5zł 19gr, kwota wolna 60 000zł i zlikwidowany był podatek Belki. To czy chodnik będzie 20cm szerszy czy węższy albo czy zrobią
@GrochenMochen: Po prostu uroki demokracji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wystarczyło, że wyszło trochę słoneczka, zrobiło się ciepło i od razu Mariola dawaj jedziemy na działkę, bedziem pić piwo. A inne niech se wybierają kogo chcą XD

Najlepsze jest to, że potem tacy ludzie najgłośniej krzyczą, że jak to w ogóle jest, że prezydent czy burmistrz jest złodziejem i nieudacznikiem, a i tak wygrywa 3-4 raz z rzędu.
@damienbudzik: no wlasnie jak patrzysz na to, ze gmina powiat i sejmik wojweodztwa zajmuja sie przyslowiowa droga rowerowa to pokazuje jak malo wiesz o polityce i strukturach administracji publicznej. Jak wyzej napisales ze ciebie obchodzi kwota wolna od podatku 60 kola to zadaj sobie pytanie skad samorzady beda czerpac kase jak to do nich trafiaja pieniadze (,). Ale co do pierwszego zdania sie zgodze. KO z obecja