Wpis z mikrobloga

#wordpress #webdev #js mam pytanie. Chcialbym zeby kazdy element menu mial inny kolor, zrobilem bardzo prosta, a wrecz prostaka funkcje w js ( http://pastebin.com/ZPyfWzvk - dla liczb np 1,11,21,31,41,51,61... kolor jest jeden - element losowosci funkcji, zeby kolejne stworzone elementy menu nie mialy tych samych kolorow ). Wszystko fajnie, dziala, ale nie wzialem pod uwage ze liczba xx w #menu-item-xx rosnie do (w sumie) nieskonczonosci. Moja prostacka funkcja dziala dla liczb 1-100 :D Z koleji zauwazylem ze jest to dosc glupi sposob, bo jak dla przedzialu 1-100 jest jeszcze ok, bo tylko 100 elementow by bylo dodanych do css, ale dla przedzialy 1-1000 to juz by byla przesada. Jak to ugryzc zeby to bylo sprytnie i krotko rozwiazny, bez zbednych wpisow w css? Nie jestem specem od JS, moze i mam kilka pomyslow jak by to zrobic ale nie wiem jak to zapisac (pobranie id 'menu-item-y' gdzie y - konkretny numerek menu, sprawdzic do jakiego przedzialu nalezy 'y', dodac odpowiedni wpis do css). Pomozecie cos?
  • 21
Ale i tak szybciej i wygodniej byłoby to zrobić używając stylów CSS.

Np. dodajesz do kodu HTML klasy kolor1, kolor2 itd. Dajesz regułę w stylu, np. .kolor1 { background-color : #ff9840 }, itd.
@cordant: nie powinno być. Wordpress nadaje jakąś klasę active elementowi, w zależności od strony na której jesteś. Czyli za pomocą jQuery pobierasz sobie element aktywny, sprawdzasz jego kolor i nadajesz ten sam elementowi body