Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki czytnik #ebook ? Myślałem o Amazon Kindle Paperwhite 4 8 GB 6 ", ale czytałem już opinie, że podobno Kindle to przeszłość ( ͡° ͜ʖ ͡°) a PocketBook Era (700) nie ma sobie równych.

Jaki waszym zdaniem jest najlepszy - pytam głównie użytkowników różnych modeli>

#czytniki #czytajzwykopem #pytanie #ebooki
#pytaniedoeksperta
tomosano - Mirki, jaki czytnik #ebook ? Myślałem o Amazon Kindle Paperwhite 4 8 GB 6 ...

źródło: kindle-paperwhite-4-touch-lux-4

Pobierz

Który czytnik w 2024?

  • Kindle 46.7% (14)
  • Pocketbook 36.7% (11)
  • najtańszy 16.7% (5)

Oddanych głosów: 30

  • 6
  • Odpowiedz
mam chyba Kindle PW2 i jakoś nie czuję potrzeby zmieniać. Teraz pewnie bym się zastanowił nad czymś co wspiera np. takie Legimi.
  • Odpowiedz
@tomosano: Ja mam PocketBook Touch Lux 1, jedyne czego mi w nim brakuje, to opcji zmiany barwy podświetlenia.

Najważniejsza pytanie, to skąd chcesz "brać" książki. Na Kindla trochę trudniej się wrzuca "zdobyczne" ;) Też sprawdź Legimi, czy EmpikGo jak tego chcesz użyć.
  • Odpowiedz
@tomosano: Zarówno Era jak i Paperwhite 5 to porządne czytniki. Fakt, że Amazon już dawno nic nowego nie pokazał, nie znaczy, że na tym Kindle źle się czyta.

Zalety Kindle Paperwhite 5:
- szybki ekran;
- proste i stabilne oprogramowanie;
- obniżki cen bywają spore (najbliższa większa pewnie
  • Odpowiedz
@tomosano: najważniejsze, żeby miał ekran 300ppi, przy takim nie widać ziarna nawet pod lupą. Dalej to #!$%@?, inne cechy mnie nie interesują. Mam paperwhite 3, którego dałem radę kupić na OLX za 270 zł w tym ship i jestem zadowolony xD
  • Odpowiedz
@tomosano: kindle mają bardziej kontrastowy ekran niż era, ponieważ w tym drugim doszły jakieś antyrefleksyjne powłoki i trochę gorzej czyta się

pw 4 to już stary czytnik i średnio wyceniony, jeśli znajdziesz go za jakieś 200-300zł w super stanie to do rozważenia
  • Odpowiedz
@tomosano: epub natywnie i z transferem wifi lub po kablu masz w pocektbookach out of box. W kindle to mailem (ograniczenia wielkości załączników w poczcie i serwisie Amazona) lub konwersja do mobi/awz i kopiowanie z calibre. Mam wrażenie że Amazon z tymi swoimi for matami to się pogubił i nie dba o klientow. A mam w domu 4 paperwhite'y kupowane w odstępach co 2 lata. Następny będzie PocketBook lub Onyx
  • Odpowiedz