Wpis z mikrobloga

#rozowypasek wpadł na pomysł aby w loggia pomiędzy ścianami wstawić drożek rozporowy i powiesić na nim zasłony aby zasłonić widok. Do połowy loggia jest barierka szklana. Jak dla mnie przy pierwszej burzy to wyladuje u kogoś na podwórku. Ktoś się spotkał z takim montażem? Wytrzyma taki drążek? Drążek taki ale może być inny szerokość 2m, 5 piętro
https://www.leroymerlin.pl/produkty/urzadzanie-wnetrz/dekoracja-okien/karnisze/karnisze-w-kompletach/karnisze-rozporowe-w-kompletach/karnisz-rozporowy-fuji-240-400-cm-czarny-mat-25-28-mm-inspire-84407381.html

#majsterkowanie #budujzwykopem #budownictwo
  • 6
@Xbzjahvakebdjza: Ile wy macie okien w mieszkaniu, żeby ciemność robić na balkonie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak własne to wiercić, jak wynajmowane to zapytać czy można wiercić a jak nie to rozporowe. Tylko jak ciężkie zasłony to musi być naprawdę mocno rozporowo zrobione, to z kolei może się wbić w elewację. Od biedy możesz podłożyć deski o większej powierzchni, żeby siła się rozłożyła, być może dać coś
@przemowg: niestety dokładnie taką markizę w trakcie wichury wyrwało mi z elewacji ale pewnie dałem zbyt krótkie śruby.
@Xbzjahvakebdjza jeśli chcesz się osłonić od słońca to już lepiej dać albo żaluzje z izolacją, albo markizy montowane od góry, ale znowu pojawia się pytanie czy możesz wiercić
@Xbzjahvakebdjza: przykład klik większość tego typu ma opcję montażu bezinwazyjnego, masz uchwyty okna od góry i dołu które trzymają się na napiętej żyłce, która też służy za prowadnicę. Ta konkretna ma 100% zaciemnienia i termoizolację czyli ileś zredukuje. Oczywiście przez fakt montażu od środka okna rozwiązanie jest gorsze, ale tanie i trwałe. Jeśli nie chcecie zaciemniać 100% tylko zmniejszyć ilość wpadającego światła to też znajdziecie.