Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@G06DbT najpierw sam chcę się tym pobawić. Ogarnąłem już proxmoxa i postawiłem win10 oraz Ubuntu. Testuję teraz serwer www, FTP itp
  • Odpowiedz
@kenay: Znaczy no... przejrzyj r/SelfHosted, skąd możemy wiedzieć czego potrzebujesz. Mój T630 śmiga sobie z Fedora Server + Docker. W wirtualizację bym się nie bawił bo procesor owszem ma 4 rdzenie, ale bazuje na Excavator (AMD FX). Czyli jest po prostu wolny. Sama VMka Windows ci go mocno obciąży.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mati1990 dzięki. Właśnie tego mi brakowało - wszystko w jednym miejscu. Co do portów i IP to już mam dawno ogarnięte.

@L3gion już go testowałem z różnymi VM i najbardziej stawiał bym na win10 i Ubuntu razem.
  • Odpowiedz
najbardziej stawiał bym na win10 i Ubuntu razem.


@kenay: Pytanie tylko... po co? Windows nie ma właściwie żadnych zalet, o ile nie idziesz w Windows Server, stawianie domeny, bardzo specyficzne programy działające tylko w tym środowisku itp.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@L3gion i tu masz rację. Właśnie doczytałem, że wszystko, co chcę na nim postawić dostępne jest już także na Ubuntu. Takimi rzeczami bawiłem się dobre parę lat temu i nie idę z duchem czasu. Najwyższy czas odświeżyć pamięć.
  • Odpowiedz
@kenay: Obecnie nawet wybór dystrybucji nie jest super ważny, bo konteneryzacja wszystko ogarnia. Polecam od razu zacząć od compose, tworzysz sobie plik konfiguracyjny a potem uruchamiasz / zatrzymujesz w łatwy sposób:

edgerunner@iluvatar:~/docker$ sudo docker compose up -d
[+] Running 3/4
⠋ Network docker_default Created 2.1s
✔ Container qbittorrent Started 1.5s
✔ Container jellyfin Started 1.5s
✔ Container docker-nginx-proxy-manager-1 Started 1.4s

https://docs.linuxserver.io/general/docker-compose/#intro
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
I już Cię lubię. Brakowało mi podejścia z drugiej strony. Zaraz zacznę inaugurację tą częścią zabawy w serwery.
  • Odpowiedz
@80kg: wczoraj ją upublikował ale i tak są braki przynajmniej 4 projektów niema dość fajnych
windows w kontenerze, jdownloader, gns3 czy rustdesk
  • Odpowiedz