Wpis z mikrobloga

Facet z supportu poinstruował mnie co zrobić aby wywołać konto administratorza. Zdalnie instruował mnie co wpisać w "wierszu poleceń", wpisywał jakieś komendy. Gdy to zrobiłem teraz mi to zostało i każdy może wejść na mojego kompa bo nie ma konto admina żadnego hasła. Jak sprawić by na ekranie logowania znów było tylko jedno, moje "centrum dowodzenia"? Wszystko fajnie ale ja chcę aby po skończonej pracy wyglądało to tak jak było wcześniej. ktoś wie jak wyłączyć ten wybór profilu?

#p[ytanie #informatyka #windows
Bunch - Facet z supportu poinstruował mnie co zrobić aby wywołać konto administratorz...

źródło: 28cf31e1-d1af-4358-9a46-88a30c8d89c0sss

Pobierz
  • 5
@Bunch: Win+R > compmgmt.msc > Użytkownicy i grupy lokalne > Użytkownicy > dwa razy na wpis Administator > zaznacz "Konto jest wyłączone" > OK. Nie usuwaj go bo to wbudowane konto systemowe, wystarczy wyłączyć a facet tylko je włączył z linii poleceń.
  • 0
@supra107: Bardzo ci dziękuję za pomoc, choć zrobiłęm tak że powtórzyłęm jego komendę ale z dopiskiem "off" zamiast "on" i zadziałało.

to wbudowane konto systemowe

Jak to? Przecież moje jest kontem administratora a ma inną nazwę...
@Bunch: Bo Twoje jest dodane, a to o nazwie "Administrator" to domyślne systemowe, trochę jak przy instalacji Linuksa masz swoje konto i konto root, ale i tak możesz zrobić ze swojego konto z uprawnieniami root.

Troszkę taka zamierzchłość z pierwszych wersji Windows NT, gdzie Windows 11 to n-ta iteracja doklejonego kodu do Windowsa NT 3.1. Na Windowsie 2000 zawsze pracowało się jako użytkownik "Administrator" na ten przykład, jeżeli ktoś nie zrobił