Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie. Po wielu przejściach z falownikiem wygląda na to, że instalacja już u mnie działa sprawnie.
Jedyne co mi się rzuciło w oczy to to, że pomimo tego, że posiadam bank energii i w nocy działają sobie normalnie urządzenia podtrzymujące dom - i bank energii je obsługuje, to i tak ciągne około 150Wh z sieci. Firma dystrybutor falownika i serwis, mówi, że to normalne zużycie falownika hybrydowego i on ciągnie to akurat z sieci bo hypontech tak ma (może ogarną to, żeby to sciągał z baterii).

Pytanie czy na pewno takie urządzenia tak mają? dla mnie 150Wh to ok 3.6kWh na dobę. Co przekłada się na ok 1300kWh na rok. Przy instalacji 10kW to ponad 13% idzie na obsługę samego falownika. To jest normalne? :)

#fotowoltaika #panelesloneczne
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1: tutaj to Deye bierze mu 70-80W, z tym, że nie mamy info jaki to falownik. Mój to 12kW więc też może być trochę więcej. Poszukam trochę.

@odysjestem Nie mogę nic znaleźć w karcie produktu niestety.
  • Odpowiedz
@000loki: u mnie zużycie wewnętrzne systemu wyszło średnio koło 35W /h więc całkiem możliwe. Tylko mam tyle dobrze, że sofar ciągnie to z baterii. Dopiero jak bateria zjedzie do 10% i nie ma widoków na produkcję to dociąga z sieci.
  • Odpowiedz
@000loki: U mnie Deye 12 z bankiem bierze 60W. Tą wartość mogę zmieniać, mogę ustawić 0.

Ta energia nie idzie w powietrze, choć cześć zużywa falownik, bo to też urządzenie elektryczne.
Pobór stały jest po to aby falownik nie robił pików z oddawaniem energii do sieci z magazynu. Falownik z baterią ma pewną bezwładność.
Dwa używa tego do synchronizacji z siecią ale tu 150W to za dużo.
  • Odpowiedz
@QoTheGreat: Sprawdzałeś ile tak naprawdę Deye może pobrać średnio? Pytałem już w kilku miejscach i dodatkowe informacje nie zaszkodzą. Nie tak łatwo to sprawdzić całkowity pobór, szczególnie w czasie gdy słońce świeci, ale ten czas nie jest aż tak ważny. Dobrze byłoby wiedzieć ile on pobiera na własne potrzeby(z sieci, lub baterii), wtedy, gdy nie ma w ogóle energii z paneli.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@szymoker to apropos małych obciazen to też słyszałem, ale to nie jest tu problemem. U mnie jest jeszcze pusty dom i działa tylko router switch i kamery i zużycie mam na poziomie 250Wh i to ładnie mi leci z baterii. W międzyczasie falownik z sieci na utrzymanie samego siebie ciągnie 150Wh.
  • Odpowiedz