Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie…

Jadę ze znajomymi na wycieczkę do Irlandii. Zarezerwowałem miesiąc temu noclegi po całym kraju. Wynajmem auta miał się zająć kierowca. Jak się okazało nie zrobił tego i wziął się za to dopiero wczoraj. Oczywiście potrzebna jest Karta kredytowa. Ja swoją zamknąłem jakiś czas temu podczas przenosin do innego banku. Wyjazd jest w przyszłą sobotę. Plastiku w takim tempie się nie zdobędzie. Kierowca załatwił w swoim banku wirtualną kartę kredytową. Wydali mu to od ręki. Plastik może zdąży przyjść a może nie (raczej nie).

Czy wypożyczalnie honorują karty kredytowe dodane do Google Pay, Apple Pay?

#bankowosc #podroze #wynajemsamochodu #irlandia
  • 10
  • Odpowiedz
@szczurek_87: W niektórych bankach od ręki dostaniesz fizyczną kartę, np. w Citi. Odpowiadając na pytanie wyżej tak, honorują, ma być kredytowa, nie ma znaczenia, czy jest przez google pay czy autoryzowana przez fizyczną kartę.
  • Odpowiedz
@szczurek_87: Nie wiem gdzie pożyczyłeś samochód, ale większość wypożyczalni w Irlandii CHYBA już akceptuje karty debetowe. A na pewno Hertz i Enterprise to robią. Ja pożyczam z Enterprise bo tam najtaniej. Dawnej pożyczałem z Hertza.
  • Odpowiedz
@szczurek_87: rentalcars.com to pośrednik najgorsza opcja jaka mogłeś wybrać. Kiedyś też zrobiłem ten błąd i pożczyłem przez rentalcars.com (bo tanio) i później na miejscu (w placówce europecar) musiałem dzwonić do koleżanki żeby mi użyczyła karty i dodatkowe koszty bo tylko ona mogła prowadzić samochód wiec musiałem dopłacić za dodatkowego kierowcę. Ale to dawno było, może się zmieniło.
  • Odpowiedz
@ra_s to i tak miałeś farta, że ci nie powiedzieli, że karta i dokumenty muszą być na głównego kierowcę i jeśli czegoś brakuje to rezerwacja przepada bo nie da się zmienić głównego kierowcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) mialem tak w Herz
  • Odpowiedz
@ra_s: Ale to raczej standard, nie ważne czy pośrednik. Główny kierowca na ogół musi zapłacić swoją karta za wynajem, a często też mieć ją fizycznie przy sobie nawet jeśli płacił za całość online.
  • Odpowiedz
@johny-kowalski: Na szczęście sami podpowiedzieli mi, że mogę zadzwonić po kogoś z kartą. Czyli 100% farta.

@Regis86 Tak ja wiem, że odnośnie głównego kierowcy i karty to nie ma znaczenia czy pośrednik czy nie. Miałem na myśli, że wynajmując od pośrednika to słaby biznes i wiem, ze w wypożyczalniach nie bardzo lubią klientów od pośredników bo często jest pełno niedomówień.
  • Odpowiedz