Wpis z mikrobloga

@In_thrust_we_trust: E tam pieprzysz. Po pierwsze 600 tysięcy bo się jebnąłem po drugie nawet mieszkanie gdzieś - kredyt to odkładanie pieniędzy. 300k rocznie na koszty życia w PL liczysz grubo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podam mój przykład. Zarabiam znacznie mniej i krócej - do 40ki mam jeszcze lata, średnio koło 20k ostatnie kilka lat zarabiałem i mam ponad bańkę odłożoną już. Posiłkując się kredytami i inwestując.
Więc
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice:

20k ostatnie kilka lat zarabiałem i mam ponad bańkę odłożoną.


Jesli przy tak niewysokich zarobkach byłeś w stanie odłożyć bańkę w kilak lat to znaczy że mocno oszczędzałeś - ergo, nie do końca korzystałeś z życia. Nie oceniam, kwestia priorytetow.
Mówi się że zdrowe oszczędzanie to powinno byc ok 20% wypłaty. Tak aby nie bylo za mało (aby mieć zabezpieczenie) ale i żeby nie było za dużo (zbyt mało zostaje
  • Odpowiedz
@Arbuzlele:
Nie da się "dawać po równo" z prostej przyczyny, dzieci mają różny wiek. Jedni patrzą że ten starszy siła rzeczy dostaje wiecej bo dłużej żyje i ogólnie był pierwszy, z drugiej strony ten młodszy zjawia się w gdy rodzice już mają większy majątek ( zakładając że się akumuluje ).

Wg mnie nigdy nie uda się podzielić sprawiedliwie, nawet. Jak zapiszesz dom po pół, to jedno dziecko dostatnie go w wieku
  • Odpowiedz
Oczywiście. Jako jedna z Polek żyję z wykopków. Było to tak. Najpierw poszłam na gówniane studia, z małą szansą na dobrą pracę. Następnie kilka lat ujeżdżałam ciemne kutngi. Oczywiście myślałam, że to śniadzi Włosi czy Hiszpanie, a tak naprawdę afrykańce i cyganie. Wróciłam do PL z brzuchem i tak przypomniałam sobie o koledze co robił do mnie maślane oczy w szkole. Poczułam, że idealnie nadaje się na ojca mojego opalonego dzieciątka. Oczywiście
  • Odpowiedz
że mocno oszczędzałeś - ergo, nie do końca korzystałeś z życia


@In_thrust_we_trust: chyba każdy oszczędza myśląc o przyszłości mało kto robi tak jak piszesz

Osoba zarabiająca 20k powinna zatem odkladac ricznei ok 50 tys zl. Oszczedzilaby milion w... 20 lat xD

Mówi się że zdrowe oszczędzanie to powinno byc ok 20% wypłaty.

To co piszesz jest tak głupie że mi się odechciało pisać. Kto tak mówi? Skąd wymyślasz swoje twierdzenia z
  • Odpowiedz
@Arbuzlele: Macku , wziął byś do siebie dzieci siostry na weekend, bo ona cały tydzień siedzi w domu i je wychowuje, to wyszła by sobie w sobotę wieczorem z koleżankami do klubu.
  • Odpowiedz
Jak się faworyzuje jedno dziecko to nie ma możliwości, żeby między rodzeństwem były dobre relacje.
Jestem młodszą córką, pracuje w Polsce, brat za granicą. Nie mam nieruchomości, brat kilka mieszkań. Dostajemy zawsze tyle samo od rodziców i też wiem, że tak będzie. Mamy mądrych rodziców.
  • Odpowiedz
nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.