Wpis z mikrobloga

jak pomóc mleku zalepić dziurkę? założyłem tubelessy do swoich kół gdzie mam lekko dziurawą oponę. dziurka ma z 1.5mm i coś mleka nie zalepia. mleko to Stans. cały czas minimalnie lekko syczy i widać że bąbelkuje mleko na dziurce

#rower
mapache - jak pomóc mleku zalepić dziurkę? założyłem tubelessy do swoich kół gdzie ma...

źródło: IMG_0654

Pobierz
  • 8
@mapache: dlatego jak oglądam wszystkich ludzi którzy psioczą na dętki i tylko tubeless, a potem widzę ogrom postów takich jak Twój, albo filmików i opowieści jak rozlane mleko #!$%@?ło rower, ręce, a i tak nie zalepiło dziurki to się zastanawiam - na #!$%@? te tubeless?? rozumiem w szosach opory toczenia, waga, ale w mtb, gravelach itp to jest...masochizm :D
  • 0
@ShpxLbh: z tublessami to jest jak z opiniami o pracodawcach na różnych portalach. jak już ktoś piszę to raczej coś złego. a przynajmniej taką mam teorię. na dętkach już dużo kapci złapałem i to na małych dziurkach, więc daje teraz szanse tubelessom by się samemu przekonać
@ShpxLbh: wszystko kwestia gdzie jeździsz i jak jeździsz, jak haratasz mocne enduro to wkładki i mleko naprawde ratują dupe, miałem sytuacje, że #!$%@?łem na tyle obręcz i opone, że mleko nie uszczelniło, założyłem dętke i na następnym zjeździe w tym samym miejscu na oponie strzeliła dętka ¯\(ツ)/¯

@mapache moim zdaniem niefart xD jak nie ogarnie mleko to normalnie łatka od środka, taka jak do dętek i jeździsz dalej
@mapache: osobiście, mam obręcze i opony tubeless ale nie widzę powodu dla którego miałbym przechodzić na mleko boo...
na mtb 50mm: mam te same opony od 5 lat, robię jakieś 8tys. trekking, lasy, sakwy ~13kg itp. i nie miałem żadnego kapcia.
na szosie ~25mm: jedyne kapcie jakie łapałem w życiu na przejechane jakieś 40tys km to:
-szkło, gwóźdź, opiłek metalu (może z 8 razy)
-zły dobór ciśnienia do odcinka, zła opaska