Wpis z mikrobloga

Mam malutki (15m2) trawnik przy tarasie i szczeniaka od miesiąca. Widać już tego efekty, trawa wypalona sikiem i zadeptana. Są jakieś sposoby, które pomogą utrzymać w miarę ok zielony trawnik, nawet tak mały? Mogę spróbować rzadziej wypuszczać psa na ten trawnik oddawać swoje potrzeby a poza tym? Czy np. położenie siatki na trawnik i wysianie trawy połączonej z mikrokoniczyną według Was może się sprawdzić? Czy szkoda zachodu, przekopać i zostawić np. sama ziemie?

#dom #ogrodnictwo #ogrod #taras #trawnik
  • 8
  • Odpowiedz
@Dante15: jak to samiec to powinien sikać na drzewka. może musi podrosnać.
ja mam sukę szczającą na trawnik. sprawdza się trawa samozageszczajaca (najlepiej sportowa bo ma wiecej tego samozageszczajacego gatunku w składzie). samo się zarasta po krótkim czasie.

sposobem jest zalanie sików duzą iloscią wody bezposrednio po zaobserwowaniu zdarzenia.

sa też jakieś magiczne specyfiki w internecie, ale nie testowałem.,
  • Odpowiedz
@Dante15: u mnie nie zadziałał żaden sposób. Podlewanie dużą ilością też nie. To chyba musiało by być punktowo bardzo dużo wody.

Po prostu są plamy żółte. W tym roku próbuje zagęścić tawe mikro koniczyną. Dam znać za rok
  • Odpowiedz
@Dante15: nie musisz przekopywać, za jakiś czas zostanie Ci sama ziemia. Jeszcze pytanie czy to duży pies czy mały szczurek. Z małym jakaś nadzieja jest. Większego trzeba spacerować i uczyć, że taki mini ogródek to jeszcze dom, ewentualnie wyznaczyć mu jakieś miejsce tam.
Ja bym na takiej przestrzeni zrezygnowała z trawnika na rzecz jakiejś piętrowej rabaty z krzaczkami i ewentualnie mini ścieżką do furtki, jeśli masz. Wysypujesz ziemię pod taką
  • Odpowiedz
@Dante15: u mnie lata wilczur i chodzą ludzie. Jest okej, ale słońce potrzebne. W cieniu gorzej, trawa rzadka.

Jak pies nasika to wypala trawę ale po 2 tygodniach sama zarasta.
Być może każda trawa tak zarośnie ale wolniej.

Hasło klucz:
  • Odpowiedz