Wpis z mikrobloga

#siatkowka #siatkaspam rok temu zrobiłem przewidywania powołań kadry polski na sezon 2023. Teraz zrobię to samo i na tej samej zasadzie, czyli pogrubionymi nazwiskami będą te, które uważam za stuprocentowych pewniaków. Natomiast dalej dopiszę tych, których jak widzę oraz bazę paru tam nazwisk, które mogą dostać powołanie. W zeszłym sezonie jedynym nietrafionym przeze mnie siatkarzem był Sebastian Adamczyk, ale jak pamiętam to z tych pogrubionych przeze mnie nazwisk do kadry trafił każdy. Staram się myśleć "grbiciowo", ale także odrobinę samodzielnie.

Rozgrywający:
Marcin Janusz, Jan Firlej, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz
Atakujący:
Karol Butryn, Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Bołądź, Bartosz Kurek, Dawid Dulski
Przyjmujący:
Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal, Kamil Semeniuk, Artur Szalpuk, Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Rafał Szymura, Michał Gierżot, Mikołaj Sawicki
Środkowi:
Norbert Huber, Karol Kłos, Mateusz Poręba, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Szymon Jakubiszak
Libero:
Kamil Szymura, Jakub Popiwczak, Kuba Hawryluk, Paweł Zatorski, Mateusz Czunkiewicz

Baza siatkarzy możliwych: Kamil Droszyński, Łukasz Kozub, Aliaksei Nasewicz, Bartosz Filipiak, Michał Superlak, Kewin Sasak, Remigiusz Kapica, Paweł Halaba, Bartłomiej Lipiński, Jordan Zaleszczyk, Karol Urbanowicz, Bartłomiej Lemański, Jakub Majchrzak, Wiktor Rajsner, Maksymilian Granieczny

Powiedzmy, że tak widzę orbitę zainteresowań pana trenera Nikoli Grbicia. Tak wygląda rozkład rocznikowy (w nawiasie pewniacy):

1987 - 1(1)
1988 - 1(1)
1989 - 1(1)
1990 - 1(1)
1991
1992
1993 - 3(2)
1994 - 6(5)
1995 - 4(2)
1996 - 7(4)
1997 - 6(3)
1998 - 2(1)
1999 - 4(2)
2000 - 1
2001 - 2
2002 - 2
2003 - 2(1)
2004 - 1
2005 - 1

Postanowiłem porzucić już plan powrotów takiego Wojtaszak, Drzyzgi, Muzaja czy Konarskiego. Myślę, że sam Grbić wie, że trzeba ruszyć do przodu. Zresztą planu poza "zaksowego" Serb jeszcze w kadrze nie wdrażał. To jest nieuniknione, ale na razie można mieć myślenie krótkoterminowe, które powoduje ograniczenie powołań "do swoich" i dodanie do grupy pewniaków różnych mniej lub bardziej perspektywicznych siatkarzy. Moglibyśmy zbudować kadrę również z zawodnikami 30+ i byłaby to po prostu jeszcze silniejsza kadra, ale może zamiast tego lepiej dać szansę takiemu Majchrzakowi, Dulskiemu czy Nasewiczowi.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Postanowiłem porzucić już plan powrotów takiego Wojtaszak, Drzyzgi, Muzaja czy Konarskiego.


@vasos: przecież to absolutnie niemożliwe aby Wojtaszek czy Konarski powrócili, bez przesady to już naprawdę jakaś trzecia rezerwa jakby nie było kim grać.

Czyli wracając do tematu szeroki skład, to zapewne czarni mają pewne miejsce w Lidze Narodów, ale na igrzyskach mocno obstawiam że Szalpuka nie będzie.
  • Odpowiedz
Norbert Huber, Karol Kłos, Mateusz Poręba, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Szymon Jakubiszak


@vasos: Jeżeli trafisz taki układ środkowych to moje zdanie o Grbiciu tylko się pogorszy. Może Mateusz Poręba wrócił do formy ale nie jest on na te chwile lepszy ani od Jakubiszaka a na pewno nie jest lepszy od Lemańskiego - który to jest obecnie w top formie.
Jakub Majchrzak, a ten gagatek ma przyszłość ale jest za młody
  • Odpowiedz
  • 1
@Ice_Glaze: dlatego uprzedzałem, że myślę po grbiciowemu. Majchrzak byłby ciekawym powołaniem na trening.

A co do Poręby to ma on bardzo mocne akcje u Nikoli więc pewnie dostanie powołanie, ale nie sądzę, żeby pograł długo.
  • Odpowiedz