Wpis z mikrobloga

Hej mirki, czeka mnie malowanie nowego mieszkania. Jakie farby kupić? Potrzebuję tak naprawdę koloru białego: pokoje + łazienki. Co polecacie? Chcę czystą biel, bez żadnych domieszek czy odcieni, np. Tikkurila Paper: https://tikkurila.pl/dla-profesjonalistow/kolory/paper-f497

No i tutaj mam pytanie, bo widziałem, że niektórzy dają inną farbę na sufity (matowa/antyrefleksyjna) a inną na ściany - nie będzie się to jakoś mocno odznaczać? Zwłaszcza, że często biorą różne marki i tutaj mam wrażenie, że nawet "czysta biel" czasami może się różnić między markami. A może właśnie ma być widać, że na suficie jest mat? Czemu nie pomalować wszystkiego jedną farbą?

Jaka farba do łazienek?

Który producent ma dobry stosunek jakości do ceny? Tikkurila? Beckers? Magnat? Coś innego? Nowe mieszkanie, więc raczej nie będę "inwestować" w lepsze farby bo boję się, że i tak w ciągu roku tynki popękają, zwłaszcza że naprzeciwko jest wielka budowa kolejnych etapów osiedla.

#remontujzwykopem #remont #farby
  • 8
  • Odpowiedz
@Lempek: na ściany magnat c45 i łaziena też jak najbardziej. Na sufit tikurilla max white2. Tak będzie różnica, więc najlepiej malować ściany do samego narożnika sufitu bez robienia paska.
  • Odpowiedz
  • 0
@Smarek37: Dzięki, a do łazienki? Myślałem nad Tikkurila Luja 7 albo 20, ale to jest baza? O co chodzi z tymi farbami antypleśniowymi? To trzeba później wymieszać jakoś z kolorem?
  • Odpowiedz
@Lempek:

Luja 7

Nie używałem. Ja kupuję w marketach. Patrzę, czy nie wygląda na otwieraną, bo już miałem przypadek, że kupiłem farbę którą jakaś menda oddała wymieszaną z wodą.
  • Odpowiedz
@Lempek fachowiec mi polecił na 1 malowanie farbę lakma top latex, jest w cenie marketówek a muszę przyznać że mycie ścian z zabrudzeń to jest przyjemność. Cena jest bardzo spoko. Sprawdź.
  • Odpowiedz