Wpis z mikrobloga

#allegro #allegrolokalnie #januszebiznesu
Te aukcje na allegro lokalnie to jakiś nieśmieszny żart. Allegro powinno po prostu dodać do nich oficjalnego snajpera i nie bawić się w udawanie, że to ludzie licytują.
Jak ktoś nie wie oferty złożone na 60 sekund przed zakończeniem aukcji przedłużają całą aukcje o 5 minut.
Podam taki przykład, taka aukcja która kończyła się o 13:50 i w okolicach planowego zakończenia miała 200 zł, zakończyła się około 18:50 z ceną 702 zł

Generalnie ja nic nie mam do licytujących, ale taka konstrukcja wymusza tym którzy próbują licytować bez botów siedzenie godzinami przy tej aukcji i pilnowanie czy twoja oferta jest najlepsza z okienkiem na złożenie oferty wynoszącym od 61 sekund do 5 minut. Specjalne miejsce w moim sercu jest dla tych snajperów którzy specjalnie grają na wymęczenie oponenta i podbijają celowo tak by aukcja trwała jak najdłużej.
  • 7
  • Odpowiedz
@kepak: Chcesz powiedzieć że podbicie ceny o ileś tam groszy przedłuża aukcję? Już taki portalik był, okazał się oszustwem do kwadratu i szybko spadł z rowerka i swój głupi ryj rozwalił. Sam osobiście pięć złotych straciłem na nim.
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double: bo płaciło się za podbicia a faktyczna wylicytowana kwota była symboliczna, pomijalna w porównania do ceny za samo podbicie, ale nie przeszkodziło to tej firmie reklamować się ze plejstejszyn ktoś wylicytował za 20zł
  • Odpowiedz
@kepak: Ale dlaczego Cię to dziwi? Wyobraź sobie sytuację:
Licytujesz przedmiot ma obecnie cenę 5 zł
jest warty 50
Chcesz za niego zapłacić max 20
Ty w tym momencie prowadzisz ze stawką 8 zł
Ktoś na 5 sekund przed końcem daje 10 zł i kupuje
I cyk, koniec aukcji - mogłeś kupić, ale ktoś podbił stawkę w ostatniej sekundzie nie dając Ci czasu na reakcję

Ku$wił byś jeszcze bardziej
  • Odpowiedz
  • 0
@odysjestem w pełni się z tym zgadzał, z tym że albo robimy wbudowany mechanizm podbijania albo zaproponowałbym zmianę minimalnej kwoty podbicia powyżej pewnego progu tzn. Licytując coś co już ma 500 zł minimalnie więcej podbić możesz o 10 zł, to by wykluczyło podbijanie o 1 zł przez 2 godziny
  • Odpowiedz