Wpis z mikrobloga

Kupiłem Kino domowe DENON AVR-S660H + kolumny DALI Spektor 6/1/VOKAL w dosyć okazyjnej cenie, bo około 3300 zł za całość.

Nie będę ukrywał, że kwota ta przekracza mój budżet, bo planowałem zakup soundbara do około 2000 zł (np. LG S80QR).
Wiem, że generalnie warto dopłacić do kina domowego i to duży przeskok. Ale czy dla laika będzie róża różnica w brzmieniu między takimi DALI Spektor, a np. Wilson Viper? Sprzęt będzie używany w zdecydowanej większości do filmów, ewentualnie jakiś imprez, audiofilem nie jestem.

#muzka #audio #audioboners #kinodomowe #glosniki
BetPay - Kupiłem Kino domowe DENON AVR-S660H + kolumny DALI Spektor 6/1/VOKAL w dosyć...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-03 173149

Pobierz
  • 8
@BetPay soundbar z subem wystarcza.

Sprzedałem po nowym roku denona z kolumnami i subem (2020r) za 4k
Kupiłem soundbara z subem i mam to wszystko w dupie. Wszystko zalezy czy rzeczywiscie potrzebujesz dźwięku bo musisz miec czy jestes kinomanem (maniakiem) bo w tym przypadku wystarczy soundbar+ sub.
A jak jeszcze dopasujesz jedną firmę (tv+ audio) to mozna obsługiwac jednym pilotem czy nawet z telefonu np. Smart Things od Samsunga.

Pozdro
@BetPay: mialem soundbar LG przyzwoity + surraundy i fajnie to gralo, teraz kino domowe 5.1.2 i jednak to inny poziom :) jak ktos lubi duzy, kinowy dźwięk to kino domowe lepiej sie sprawdzi ale budzet tez inny.

No i niezaleznie od sprzetu polecam jakas podstawowa adaptacja pomieszczenia. Ja za tv mam rozwieszona ciężką czarną zaslone - bardzo poprawia akustuke, a po ciemku widac tylko ekran jak w kinie :)
@BetPay: w tej cenie to jest w #!$%@? wygryw, ile taki nowy zestaw kosztuje? Jedyne pewnie do czego mozna sie przyczepic to profil brzmienia, miałem kiedyś Dali i nie dało się tego słuchać, zmieniłem na KEFy
@BetPay jak mieszkasz w bloku to sąsiedzi Cię znienawidzą. 😁 Gdyby nie to, że okazja szukałbym lepszego amplitunera, bo ten nie wykorzysta w pełni tych głośników. Znaczną częścią ceny amplitunera kina domowego są obsługiwane kodeki. Taka ciekawostka: aby w kinie domowym osiągać jakość zestawu stereo za około 3000 zł to powinno się przygotować na wydatki bliżej 5 cyfrowej kwoty. O dźwięk kolumn nie pytaj tylko śmigaj do porządnego sklepu z pokojem odsłuchowym