Wpis z mikrobloga

Dostałem już tu ostatnio dobre porady na temat excela więc spróbuję ponownie. Szukam od 3 godzin już w necie polskim i angielskim ale nie mogę znaleźć rozwiązania.

Mam tabelę gdzie jest przykładowo trzy kolumny. Tabela jest dynamiczna w takim sensie że rekordy mogą być dodawane i odejmowane.

Imię | Nazwisko | Nr ID
Jan | Nowak | 01
Jan | Kowalski | 02
Anna | Nowak | 03

Na podstawie tej tabeli chciałbym zrobić sobie listę wyboru w kolumnach innej tabeli tego samego workbooka, powiedzmy że w arkuszu 2.
Załóżmy że dokładnie ta sama kolejność kolumn. Zależy mi żeby mieć dropdown imion (Jan, Anna), i później na podstawie wybranego imienia (Jan), mieć dropdown z możliwymi nazwiskami (Nowak, Kowalski) które się #!$%@?ą z imionami, a ostatecznie na podstawie wybranego nazwiska (Kowalski) wcześniej wybranych mieć dorpdown z możliwymi pasującymi do dwóch poprzednich wartości ID (02).

Widziałem że większość tych tutoriali bazuje na inaczej konstruowanych zagnieżdżonych listach w sposób taki że najpierw wybierasz z nagłówka a potem wszystko poniżej funkcją indirect ale tutaj to nie zadziała, a możliwości przebudowania bazy pod taki quality of life change nie jest możliwy bo cała logika innych rzeczy by się posypała. Macie jakieś porady jak do tego podejść?

#excel
  • 4
  • Odpowiedz