Wpis z mikrobloga

@janciopan: Ksiazki papierowe to nie jest dobra opcja na uczenie sie jezyka - wg mnie sa one dobre do takich rzeczy, ktore sie nie dezaktualizuja tak szybko, czyli np algorytmy, wzorce itd. Jesli juz, to polecam uczyc sie u zrodla, czyli https://www.rust-lang.org/learn - gdzie masz linki do wirtualnej ksiazki, kursu z githuba oraz do dokumentacji. Najlepiej w taki sposob sie zorientowac :) Oprocz tego wiadomo, jakies kursy yt/udemy.
  • Odpowiedz
@Krolik:
Choćby do pisania narzędzi, które później wspomagają pracę.
Owszem można w nim napisać to samo co w Javie się klepie w większości korpo, ale jak chcesz się nauczyć języka to lepiej pisać coś do czego został stworzony.
  • Odpowiedz
@kolekcjoner_szekli: Rust został stworzony w Mozilla do napisania silnika przeglądarki, to przeglądarkę polecasz pisać?

Tak serio, Rust jest językiem ogólnego przeznaczenia o bardzo szerokim zakresie zastosowań. Sprawdza się zarówno tam gdzie sprawdza się Go, Java, C# ale też tam gdzie C, C++ czy nawet Python i JS.
  • Odpowiedz
@Krolik:
Oczywiście że się sprawdza, co nie zmienia faktu że w zależności od typu oprogramowania pewne języki radzą sobie lepiej i są też lepiej do tego przystosowane.
Z resztą wystarczy spojrzeć czym są popularne projektu pisane w ruscie.
A co do pisania przeglądarki to pewnie, z drugiej strony pisząc do czego został stworzony bardziej patrzy się na konceptu i zasady języka :)
  • Odpowiedz
Z resztą wystarczy spojrzeć czym są popularne projektu pisane w ruscie.


@kolekcjoner_szekli: no właśnie problem jest taki że pisze się w tym projekty praktycznie każdego typu. I znajdziesz całkiem sporo osób które twierdzą że w Rust nawet CRUDy pisze się lepiej niż w Javie, C# czy Go.
  • Odpowiedz
@kolekcjoner_szekli: JS ma niski próg wejścia. Rust nie. Jeśli ktoś pisze w Rust to nie dlatego że akurat przez przypadek nauczył się Rust tylko dlatego że język jest dobry w tym zastosowaniu.
  • Odpowiedz