Wpis z mikrobloga

Dzisiaj miałem trzecie podejście na prawko i spotkała mnie taka sytuacja. Dwa pytania, odpowiedziałem elegancko. Wsiadam i dostaje polecenie żeby przygotować się do jazdy - no luz. Słyszę, że mam robić łuk więc myślę, że już z górki. No i nie, zanim ruszyłem sprawdzam, czy auto stoi w liniach - stoi. Jadę, skręcam i hamuje w miejscu wyznaczonym. Wrzucam wsteczny, patrzę przez tylnie okno do tyłu, zaczynam cofać i patrzę cały czas w lusterko. Dojeżdżam do miejsca startu, zerkam przez tylnia szybę ponownie, znowu w lusterko i zatrzymuje się prawidłowo. Typ mówi, że nieprawidłowo i jeszcze raz. Pomyślałem, że może gdzieś jakimś cudem wyjechałem. Zrobiłem wszystko od nowa w poprawny sposób i oblany. Co się okazało przyczyną? Nie upewniłem się, że sytuacja wokół pojazdu jest bezpieczna - jak sprawdzałem kierunkowskazy do zrobiłem rundkę dookoła samochodu, później przed jazdą sprawdziłem z lewej i prawej czy auto stoi w liniach, a cofajac patrzyłem w lusterka i tylnia szybę. Zrobiłem wszystko identycznie jak 2x wcześniej, gdzie nikt nie miał problemu i normalnie wyjeżdżałem na miasto. To co, miałem sprawdzić jeszcze czy jakiś ryanair nie #!$%@? zaraz w samochód? I jeszcze zaskoczyło mnie pytanie po sprawdzeniu świateł o ich ilość - pytałem ludzi i nikt o tym nie słyszał, na necie też szukałem i cisza. No nie wytrzymie!! #prawojazdy
Bibu123 - Dzisiaj miałem trzecie podejście na prawko i spotkała mnie taka sytuacja. D...

źródło: 1000002906

Pobierz
  • 6
@Bibu123: zwróć się do ośrodka egzaminacyjnego żeby sprecyzowali. Egzaminatorzy często wykorzystują niewiedzę zdającego i uwalają na byle czym żeby ośrodek nie było zbyt dużej zdawalności
@Bibu123: po poprawnym przygotowaniu sie do jazdy zawsze: na luku przed ruszeniem do przodu patrzysz lewo, prawo i do tylu jak debil (min. 2 sekudy na kazda ze stron) i powtarzasz to drugi raz tez jak debil. Jak dojedziesz i lecisz cofke to tez 2x jak debil powtarzasz lewo, prawo, tyl (z obrotem glowy) + lusterko + przy dojezdzaniu rowniez patrz min 2-3 sekundy z obronca glowa w tylna szybe +
@Bibu123 @mientka_guma: Kiedy dojedziesz do końca łuku gasisz silnik, wysiadasz, sprawdzasz czy zmieściłeś się w kopercie, wsiadasz, zapinasz pasy i kontynuujesz zadanie. Jeśli tego nie zrobisz to egzaminator może powiedzieć, że się nie zmieściłeś i nie ma mu jak potem udowodnić, że kłamał.