Wpis z mikrobloga

Szukam grilla gazowego, nie za miliony monet, ale coś lepszego niż marketowe. Zawęziłem wstępnie wybór do
1. Broil King Royal 320 Shadow - 2700 zł
2. Napoleon Freestyle 365 - 2400 zł
Wybrałem te modele bo wydają się solidne, mają wystarczającą powierzchnię grillowania i możliwość montażu butli w szafce (a przynajmniej możliwość ukrycia podczas grillowania, a nie na widoku jak w Weberach w tej klasie). Nie potrzebuję kuchenki bocznej, ani palnika do steków, a przynajmniej nie przy takiej dopłacie, jaką trzeba na to wyłożyć do innych wersji tych modeli. Z tego co widziałem, to przynajmniej w tym Napoleonie można osiągnąć taką temperaturę, że bez problemu zrobi steki na głównym ruszcie, a ten palnik na podczerwień, to tylko wygoda bo można steki robić z boku, a na głównym coś innego.
Broil King to nowy model na ten rok, więc pewnie jeszcze nikt tu nie używał, ale może ktoś ma tego Napoleona i byłby w stanie parę słów o nim napisać?
#grill #grillgazowy #grillowanie #gotujzwykopem
  • 4
  • Odpowiedz
@Drmscape2: od 3 lat używam Napoleon ale nie pamiętam jaki model. Coś w tym stylu co podałeś. Zadowolony jestem. Nic się nie psuje. Nie rdzewieje. To co chce ugrilować daje radę. Nawet coś tam lekko wędziłem ale w sumie to bez szalu w porównaniu do wędzarni. W sumie byłem sceptyczny do gazowców ale sumarycznie sie przekonałem. Tzn mam sentyment do węgla ale prostota i czystość a zwłaszcza szybka możliwość zmiany temp
  • Odpowiedz
  • 0
ale prostota i czystość a zwłaszcza szybka możliwość zmiany temp powoduje że teraz wole gazowce.


@Ice_Glaze: Dokładnie z tego powodu chcę przejść na gazowca. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dziękuję za opinię.
  • Odpowiedz
@Drmscape2: U nas w sklepie ten model Napoleona ma prywatnie Łukasz, dobrze się grilluje, osiąga bardzo wysokie temperatury, przygotujesz steka bez problemu, do tego szybkie rozpalanie.
  • Odpowiedz
@Drmscape2: Mireczku i co wybrałeś?

Właśnie zastanawiam się nad napoleon freestyle 365 vs broil king royal 320 shadow (ewentualnie 340 z dodatkowym palnikiem na wszelki wypadek). Freestyle ma większy ruszt ale chyba wstępnie jakoś broil king bardziej mi się spodobał.

Jak się twój wybór spisuje?

Niby nie mam parcia na boczną kuchenkę, ale może kiedyś będzie się używało grila w terenie, albo wysiądzie prąd w domu i zawsze będzie można na
  • Odpowiedz