Wpis z mikrobloga

Jakbym chciał się przesiąść z Mini 2 na Air 3, to muszę jakieś dodatkowe szkolenia robić, czy uprawnienia, które mam wystarczą na Air3? No i czy dalej mógł latać Air 3 w strefie lotniska (1-6km) do 30 metrów, a poza tą strefą 100 metrów? Wiem, że Air 3 już wykracza poza te magiczne 249 gram, ale z tego co pamiętam, to dopiero od 900 gramów były inne restrykcje jeśli chodzi o latanie w strefach i poza strefami. Chociaż może teraz przez te klasy coś się pozmieniało.

Mam rozkminę, bo ogólnie bym przesiadł się z Mini 2 na Mini 4 Pro i byłaby to przesiadka 1:1, ale kusi ten drugi obiektyw w Air 3.

#drony
  • 6
  • 0
Tak poczytałem trochę i czyli chcąc latać Air 3 w kategorii A3 to muszę się trzymać z dala od wszystkiego na odległość 150 metrów, czyli latanie w mieście w ogóle odpada. A jak chcę się zbliżać na odległość 50 metrów, co w teorii też bym nie mógł latać w mieście, ale w praktyce to już można byłoby oko przymknąć, to muszę zrobić kategorię A2 za którą muszę zapłacić i pewnie poza testem
@mrsopelek: Ja swego czasu robiłem uprawnienia A2, chyba w dron.edu.pl, jeszcze po śmiesznej cenie (coś 40-50 zł, nie pamiętam dokładnie). O ile egzamin był on-line (test), to szkolenie praktyczne było we własnym zakresie. Tzn wypełniłem oświadczenie, że samodzielnie zrobiłem szkolenie praktyczne i wysłałem kopię. Chyba tak jest do teraz. Więc raczej nie będziesz musiał jeździć do ośrodka szkoleniowego. Wszystko załatwisz przez internet.
@mrsopelek: air3 ma klasę C0 więc latasz na w kategorii A1. W zasadzie to samo co miniaczami z C0, jedynie nie możesz nad ludźmi.

czy dalej mógł latać Air 3 w strefie lotniska (1-6km) do 30 metrów, a poza tą strefą 100 metrów?

Tak.