Wpis z mikrobloga

@Gruboklates: ciężko stwierdzić na 100% z obrazka ale wygladają na przelane fest. Ja bym zostawił bez podlewania i sprawdzał czy odbiją + wysiałbym zapasowy rzut w razie jakby te aktualne miały paść
@Gruboklates: na 100% przelane,ale nie jest źle. Liście właściwe wyglądają ok. Liscienie odpadną, trochę to przyhamuje wzrost, ale potem odbiją.
Pomidor potrzebuje tylko full wody na etapie kiełkowania i pierwszych liści, bo tyle da z siebie nawet w samej wodzie, potem, to już lepiej przesuszyć niż przelać. Ja swoją rozsadę utrzymuje na poziomie lekkiego odspojenia ziemi od ścianek doniczki. Raczej sucho. Papryki to już wogole najlepiej idą na ziemi najwyżej lekko
@KrolWlosowzNosa: czyli co? Ograniczyć podlewanie i czekać i powinny wydobrzeć? Może błąd że po 3 w jednej doniczce ale nie miałem doniczek i tak rozsadzone.
Mam też przygotowany pewien roztwór czyli skorupki jaj, woda, dodam trochę pokrzyw i kurzych odchodów i przed sadzeniem w glebie takie coś do dołka.
Dodam że zawsze mam problem z przejściem z tego typu rozsady na grunt... te pomidory mega mega mega żółkną, pełno liści tak
@Gruboklates: ja mam podobnej wielkości roślinki w 5x mniejszej doniczce, dopiero od jutra pikowanie. To nie to.
Ogranicz podlewanie, ziemia ma być wilgotna po włożeniu palucha, a nie lepka na powierzchni. Co to za ziemia? Bo wydaje mi się też, że one lekko głodne.