Wpis z mikrobloga

  • 0
@presburger ja do enduro i bikeparkow używam klocków metalicznych A2Z, polecam w wersji z 4 niezależnymi klockami na jeden zacisk. Tarcze Shimano z ICE (obecnie mam slx)
Koniecznie dedykowane adaptery do Magury, zależnie od rozmiaru adaptery do Shimano mogą być bardzo podobne ale jednak uniemożliwiają poprawne ustawienie zacisku
  • Odpowiedz
  • 0
@presburger czasem na lepszej promocji można znaleźć Magure mt trail sport.
Powiem tak, w jednym rowerze mam Shimano zee za ok. 600 zł za jeden hamulec, a w drugim Magura mt5 za ok. 600 zł za dwa i uważam Magure za lepszą. W tej kasie ciężko znaleźć coś lepszego
  • Odpowiedz
  • 0
@Rybow: jeszcze taniej! no nieźle. chcę je! i super, ze na jeden palce. co to za sklep? wysyłają do pl? pomozesz mi jeszcze dobrac tarcze i klocki od razu moze w tym sklepie?
  • Odpowiedz
  • 1
@presburger klocków moim zdaniem nie musisz na początek, jeśli chodzi o działanie to fabryczne są zupełnie ok.
Ja zajeździł fabryczne i zmieniłem na metaliki bo metaliczne są bardziej przewidywalne w różnych warunkach (w tym w deszczu i błocie) i wytrzymują dużo dłużej, ale tak naprawdę to trochę moja fanaberia
  • Odpowiedz
  • 0
@Rybow: tu te tarcze ktos mocno skrytykował

Kupiłem tarcze w wariancie 203mm do zacisków MT4 (2T) na tył i MT5 (4T) na przód. Klocki półmetal. Naprawdę bardzo ładnie się prezentują i tyle. Totalna porażka. Nierównomierna powierzchnia cierna tworzy ogromne drgania podczas mocnego hamowania. Filigranowa konstrukcja tarczy powoduję, że tarcza lepiej spełnia się jako kamerton niż hamulec. Tarcza orkiestra. Od dziwnych dzięków podczas lekkiego hamowania do strzałów jak w dzwon gdy gwałtownie
  • Odpowiedz
  • 0
@presburger hmm, czy jest potrzebny adapter w danym rowerze zależy od rozmiaru tarczy i tego jaki jest zacisk, a nie jakiej firmy jest tarcza. To chcesz jednak inne hamulce? (ʘʘ)
  • Odpowiedz