Wpis z mikrobloga

#holandia
Poleci ktoś jakiś fajny zakład pracy w Holandii czy Niemczech? Gdzie wystarczy spoko angielski.

Pytam o zakład bo o agencje to nie ma sensu bo i tak każda może mieć lepsze i gorsze pracę a pozatym i tak każda ma #!$%@? opinie
  • 5
  • Odpowiedz
@dam2k01: nie zgodzę się. Polacy sami sobie tę śrubę dokręcają. W sensie konkurują między sobą bez potrzeby, po prostu mają przećpane ego. Wystarczy po prostu robić swoje w swoim tempie :) polecam ten styl
  • Odpowiedz
@wojciech_s: ja mam takie doswiadczenie i tez slyszalem od znajomych ktorzy dluzej pracowali w kilku miejsach, ze czym wiecej Polakow to warunki pracy sie pogarszaly i raczej nie mialo to zwiazku z "wydajnoscia" Polakow. Doszlo do tego ze na jednym z magazynow gdzie Polacy to było jakies 80% załogi, pozwalali chodzić do toalety tylko po poinformowaniu o tym kierownika. Po prostu wizja taniej siły roboczej ze wschodu najczesciej rekrutowanej przez agencje
  • Odpowiedz
pozwalali chodzić do toalety tylko po poinformowaniu o tym kierownik


@dam2k01: wiesz, to zależy od stanowiska. Wiem że są takie prace, że po prostu nie może być przestoju i koniec, nie ważne czy polacy czy holendrzy. Ale jeżeli to zwykła praca typu picking czy coś, to po prostu sobie tego nie wyobrażam. Z doświadczenia Ci powiem, że czasem po prostu trzeba się postawić :) oczywiście przez innych polaków będziesz uważany za
  • Odpowiedz
@Ziomek420: koleżanka pracuje w Scania w Zwolle. W przeliczeniu na miesiąc dostaje na rękę około 2930 euro co jest mega dobrą kasą w tej okolicy jak za pracę bez żadnego wyksztalcenia czy wymagań poza w miarę komunikatywnym angielskim i chyba wzrost powyżej 170. Ona niby nie narzeka i daje sobie radę no ale jednak jest to produkcja ciężarówek więc wątpię że jest tam tak łatwo i kolorowo.
  • Odpowiedz