Wpis z mikrobloga

#bialorus #rosja #ukraina #wojna

Mam nieprzerwany ubaw z Białorusinów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O ile buraka spod mongolskiej granicy można zrozumieć, bo dla niego cywilizacja to coś tajemnego, a Putin to najwyższa forma życia o tyle Białorusini??

Wielu pracuje na zachodzie lub jeździ na zachód (tirowcy). Mieli jeszcze niedawno dużo swobodniejszy dostęp do informacji. Mimo to od lat siedzą na dupach i bezradnie patrzą na wszystko co robi spasiony wąsaty agrofuhrer. Co to za mentalność ja się pytam?
  • 30
  • Odpowiedz
@Anikosz_SCK: Jak siedzą na dupach jak protestowali po ostatnich wyborach? I to miałeś wtedy nie tylko protesty "młodych wykształconych", ale nawet w dużych zakładach przemysłowych.

Co zrobił wtedy Baćka? Sprowadził OMONowców z Rosji na pomoc żeby pałowali Białorusinów. Nie będzie wolnej Białorusi bez upadku władzy w Moskwie.
  • Odpowiedz
  • 325
@Anikosz_SCK Chłopie masz rodzinę na utrzymaniu, jakieś raty do spłacenia i za zbyt silne protestowanie mogą Cię wsadzić do więzienia na długo i twoja rodzina zostanie sama z tym wszystkim, dlatego nikt tam nie protestuje z uporem maniaka XD
  • Odpowiedz
@Anikosz_SCK: już cię wyjaśnili w komentarzach, a ja dodam tylko kwestię tego żebyś spojrzał na nasze podwórko i zadał podobne pytanie. Tyle polaków żyje już od 2 dekad w ue a nadal masz 30% a do niedawna ponad 1/3 uprawnionych do głosowania którzy woleliby zrobić komunę 2.0 z krzyżem na czele, oczywiście tym polskim a nie katolickim watykańskim xd. Którzy się sprzedali za 100€ miesięcznie, którym się marzą drugie węgry, czy
  • Odpowiedz
@Anikosz_SCK: Kretyn jesteś - gdyby nie rosyjska pomoc to protesty uliczne po ostatnich wyborach by obaliły kartoflowego dyktatora. Babaryka, były kandydat na prezydenta nadal siędzi w więzieniu. Ludzie masowo uciekli do Polski i Litwy (np cały sektor IT który nieźle udało im się w Mińsku zbudować) i teraz boją się wracać bo nie wiadomo czy na granicy od razu ich nie zaaresztują.
  • Odpowiedz
@Anikosz_SCK:

Gdy Łukaszenka sfałszował wybory to protestować wyszło pół narodu. W PRL były protesty, ale gdy podnoszono ceny żywności. Gdy w demokratycznej Polsce rząd zaczął wprowadzać katoliban i kobiety wyszły protestować, to środowiska narodowo-patriotyczne wyszły #!$%@?ć kobiety xd

Białorusini mnie ani trochę nie śmieszą.
  • Odpowiedz
@Anikosz_SCK skończy się jak na Węgrzech w 56. Komunizm w Polsce nie mógł upaść bez upadku komunizmu z zssr. Białorusini #!$%@? mogą zrobić jak Rosja nie padnie na ryj
  • Odpowiedz
  • 10
@Gorkel nie zapominajmy o torturach w tych ich aresztach, które kończą się czasem kalectwem (łamanie rąk i nóg), a bywało że i śmiercią. To przecież zielonka, pół człowiek - pół litra.
  • Odpowiedz
@Anikosz_SCK: Tak naprawdę to na Białorusi występują większe represje i totalitaryzm niż w Rosji, choć wiadomo że nie ma takich akcji jak wysadzanie bloków jak w 1999 roku w Rosji by mieć pretekst do ataku na Czeczenie.
  • Odpowiedz
@Anikosz_SCK:
Może porozmawiaj z Białorusinami, którzy uciekli do Polski? Tam doszło do tego, że za antyrządowy komentarz na facebooku można ściągnąć na siebie smutnych panów, a później już z górki, wymuszenie zeznań, przyznanie się do zmyślonych przestępstw i odsiadka, ewentualnie szpital po bardziej intensywnym przesłuchaniu. To jest reżim, który walczy ze wszystkim, co uzna za niebezpieczne dla swojego istnienia.
  • Odpowiedz
@Anikosz_SCK albo marnego rodzaju trolling, albo nie masz pojęcia o świecie. Tak się składa, że żyje na ścianie wschodniej gdzie uciekających Białorusinów jest bardzo wielu. Mój kolega wynajmuje małżeństwu Białorusinów mieszkanie. On był reprezentatem Białorusi w pewnym sporcie, ale protestował po sfałszowanych wyborach. Stracił zatrudnienie, wyrzucili go z kadry narodowej, powiedzieli mu, że nie znajdzie pracy. Najpierw uciekli jego rodzice i zadomowili się w Polsce, potem brat, ostatni był on z rodziną.
  • Odpowiedz