Wpis z mikrobloga

Siemanko, ktoś poleci jakiś łatwy i nieryzykowny telefon do zrootowania? Jadę od wieków na Xiaomi Mi Max (TWRP+Magisk, oryginalny ROM). Na liście TWRP jako najnowszy od Xiaomi widzę Xiaomi 12 Lite i to byłby mój punkt odniesienia. Coś za 1000-1500 zł. Wiem, że pewnie nie musi być TWRP i chyba przestali rozwijać - po prostu przyzwyczaiłem się do tego i do robienia pełnych backupów tym (wiem, pewnie da się po adb jakoś tak jak się nie nauczyłem). Także... dla gościa który zna TWRP i Magisk, coś by się znalazło (bez custom ROM-ów, zawsze używam stockowy, jedynie chcę roota)? Najważniejsza dla mnie kwestia to czy nadal możliwe jest w końcu to nagrywania rozmów bezpośrednio z połączenia telefonicznego i automatycznie bez żadnego dźwięku dla rozmówcy? Do tej pory CallRecorder na Android 7, a wiem że po drodze (chyba w Android 10) wyszła jakaś paranocja prywatności i coś poblokowali - ale może to tylko w MIUI?

#root #magisk #android
  • 4
@Twingoer: Do niedawna rootowałem każdy nowy telefon od razu po zakupie i podobnie jak ty zwykle stock rom + root.
Obecnie zrezygnowałem z rootowania gdyż obecnie praktycznie wszystko do czego kiedyś potrzebowałem roota dziś można uzyskać bez roota za pomocą Shizuku, VPN lub za pomocą patch'owania aplikacji (np za pomocą Revanced Manager)

Jednakże jeśli miałbym ci polecać jakąś słuchawkę to polecał bym Fair Phone 5 którego sam obecnie użytkuję.
Plusy:
-
  • 0
@Asgraf: Dzięki za gruntowną odpowiedź. Bardzo ciekawie brzmią te rozwiązania tj. Shizuku i Revanced Manager, na pewno się temu przyjrzę. Mam inny nierootowany telefon to chwilę poużywałem, to np. reklamy to dla mnie coś mega irytującego - nie doświadczam tego na zrootowanym telefonie dzięki AdAway. Ledwo przeżyłem chwilę korzystania z jednej aplikacji... jakiegoś tam menadżera plików, na szczęście dało się znaleźć inny bez tego dziadostwa. Polecony przez Ciebie model telefonu dosyć
@Twingoer: Zanim odpowiem na pytania wyjaśnię jak dokładnie działa Shizuku

Generalnie w androidzie mamy dwa typy aplikacji:
- aplikacje systemowe (których nie można odinstalować ale można je wyłączyć)
- aplikacje użytkownika (które można odinstalować)

Każda zainstalowana aplikacja może udostępniać swoje API innym aplikacjom.
Tych API może używać każda inna androidowa aplikacja (tak długo jak aplikacja oferująca to api jest zainstalowana).

Aplikacje aby cokolwiek zrobić muszą korzystać z API oferowanych przez system.