Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich i wesołych świat ale jak sie remont u siebie robi to niestety wolnego nie ma i przychodze z kolejnymi pytaniami ( ͡° ͜ʖ ͡°) po 3 miesiacach od rozpoczecia generalnego remontu solo koncze malowanie i dochodze do etapu polozenia paneli a troche ich bedzie bo okolice 75m2.
1. Pytanie pierwsze - jaki podklad dac pod panele? Panele 7mm laminowane, w domu byla robiona wylewka ale zwykla betonowa wiec jest rowno(wczesniej bylo nawet 5 cm roznicy) natomiast sama gora wylewki nie jest plaska jak po samopoziomie ale taka chropowata wiecie jak beton nieobrobiony tu dziurka mala tam inna
W Leroy jest "Podkład podłogowy Silence compensation 3 mm 10m2 Axton" czyli taka harmonijka srebrna za 9zl za m2 czy ona bedzie dobra w tym przypadku? Czytalem tez o tych podkladach "eko" zielone sztywne moze one beda lepsze w takim przypadku?

2. Pytanie drugie - wiadomo miedzy pokojami robie dylatacje i maskuje listwa(mam 3 osobne pokoje + salon i kuchnia) ale ogolnie mieszkanie wyglada tak ze mam dlugi korytarz 6m podzielony na dwa pierwszy prostokat a drugi kwadrat ktory otwarty jest na duzy salon z kuchnia(30m) jak tu zalatwic sprawe? Z tego kwadratu jest otwarte wejscie na salon i kuchnie wiec tam listwy raczej nie dam, moze byc tyle bez dylatacji?

Dziekuje! chetnie przyjme kazda rade ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#remontujzwykopem #remont
  • 7
  • Odpowiedz
@Boroborro:
1 Arbiton Podkład Multiprotec 1000 3w1. I będzie pan zadowolonym
Chodzi o wyciszenie. Taki podkład izoluje termicznie i akustycznie.
Ta izolacja akustyczna ma duży wpływ na komfort.
Naprawdę to powoduje, że nawet gówniany panel wydaje się premium jak się po nim
  • Odpowiedz
Kurde. Wiem co dobre.
W komforcie albo innym takim siecowkowo specjalistycznym, były takie próbniki z piłeczka do golfa. Mogłeś upuścić na podłogę. I ten podkład wytłumił i zaabsorbował uderzenie najlepiej.
  • Odpowiedz