Wpis z mikrobloga

#motoryzacja

Może ktoś pomóc? Nie mogę wygooglowac (ewentualnie źle wpisuje xDDDDD)

Co w przypadku kiedy kupuje auto na blachach zagranicznych w firmie/ u prywaciarza i chce nim wrócić na kołach po zakupie? Kupuję na terenie RP, auto "gotowe do rejestracji" etc. Co muszę zrobić aby takim autem uniknąć kosztów lawety a wrócić na kołach?
Dla przykładu: anon kupujący auto sprowadzone z Francji, gotowe do rejestracji, miejsce zakupu to ząbki (powiat wołomiński)
  • 4
  • Odpowiedz
@Lockersky: z dokumentami kupna i auta do swojego wydziału komunikacji, tam zarejestrować i z blachami odebrać. Oczywiście do tego potrzebne zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego, więc jakoś na SKP dostarczyć auto trzeba.
  • Odpowiedz
  • 0
@NuklearnySzpadel ok, to przypadek w którym rejestruje auto w miejscu zameldowania/zamieszkania

Co w przypadku tym który dali nam rządzący od 2020? Że możemy to zrobić w wydziale komunikacji dla miejsca zakupu? Taka sama droga?

Dzięki Miras!
  • Odpowiedz
@Lockersky: w sumie nie słyszałem o możliwości rejestrowania tam gdzie auto zostało kupione. Jedynie o możliwości zarejestrowania w miejscu czasowego pobytu, ale do tego pewnie jakieś oświadczenie i potwierdzenie potrzebne, by wykazać, że nasze centrum życiowe znajduje się właśnie tam. W sumie warto zadzwonić po świętach do wydziału komunikacji i zapytać bezpośrednio u źródła.
  • Odpowiedz
@Lockersky od stycznia jest obowiązek rejestracji samochodu przez kazdego właściciela w ciągu 30 dni od nabycia dla osób fizycznych lub 90 dla handlarzy.
Ale podobno jak odsprzedasz go wciągu 30 dni to nie musisz rejestrować - tutaj nie jestem pewien czy chodzi o samochody już zarejestrowane czy np. dopiero sprowadzone (bo tego w necie oczywiście tak w 100% znaleźć się nie da xD)
Podsumowując zapytaj czy sprzedawca jest na umowie czy Hans
  • Odpowiedz