Wpis z mikrobloga

Pytanie do kogoś, kto zna osobę, lub sam zmieniał #wojsko na #policja. Były jakieś problemy w przeniesieniu stopnia wojskowego na policyjny? (w szczególności mam na myśli podporucznik -> podkomisarz)
Dodatkowo rozumiem, że szkółka policyjna jest normalnie jakbym startował od zera, ale czekałoby mnie jakieś dodatkowe szkolenie, z racji stopnia oficerskiego?
#wojskopolskie #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
Normalnie przenosisz stopień. Szkolenie podstawowe identyczne, żadnych dodatkowych szkoleń nie masz. I to, że dostajesz podkomisarza niczego nie zmienia, to tylko stopień. Znajomy dostał podporucznika na jakimś śmiesznym krótkim szkoleniu na studiach dawno temu, nie było dla niego etatu, stopień został, przyszedł do policji i normalnie lata jako zwyczajna załoga interwencyjna z pagonem podkomisarza.
  • Odpowiedz
@Rzkrk: To trochę dziwne, że miał tyle przypadków w życiu, że tu etatu nie było, a później mimo dość wysokiego stopnia był w prewencji na wyjazdy. Albo gość miał pecha, albo coś z nim trochę nie tak i go blokowali, typu zbyt wyszczekany/problematyczny albo taki co lepiej trzymać go z dala od poważniejszych spraw. Tak trochę strzelam, ale sam ze słyszenia znam historię też podkomisarza co tak w gospodarczym rozrabiał, że
  • Odpowiedz
  • 0
@ArekMaupa @Jan_Paolo_Secondo służba jak służba, kiedyś musi się zmienić na lepsze; obecnie u mnie też nie jest kolorowo
@Rzkrk no nie spodziewam się, że mi detektywa dadzą na start, bo roboty trzeba się jakoś nauczyć; z plusów, z tego co rozumiem, to stopień powinien mi jakieś dodatkowe grosze dać
@Sylwiusz89 nie wiem jak w Policji, ale w MONie jak komuś wyższemu podpadniesz to też potrafi być ciężko, więc jestem w stanie uwierzyć
  • Odpowiedz
@kefirdobry: Ja to rozumiem, że czasem ktoś nie robi kariery, bo gdzieś jest za krótki, bo np. mówi za dużo i podpada czy nawet jakieś kwestie obyczajowe. Sam znam z opowieści historię człowieka co po płk był bliski generała, ale ukradł młodemu porucznikowi żonę, to żeby zakończyć temat, płk przenieśli 500 km dalej i awansu już dalej nie dostawał, mimo bardzo szybkiej ścieżki kariery jaką miał.
  • Odpowiedz
@Sylwiusz89: To nie, że go blokowali. On nie zrobił tego podporucznika na WACie AWLu czy innej uczelni tylko tak jak na legii akademickiej po 3 tygodniach bodajże dostajesz sierżanta tak on dostał te gwiazdki na jakimś tego typu programie dla doktorów, który robił będąc na uczelni. I będąc takim właśnie pseudo oficerem nigdzie go nie chcieli. W tym że gość jest specyficzny macie też rację, pewnie dlatego na starcie nie mógł
  • Odpowiedz
@kefirdobry: Tak, mnożnik za stopień Ci wpadnie ale to nie będzie jakaś kosmiczna różnica chyba. To byś już musiał w jakichś tabelkach odnośnie uposażenia szukać a teraz ma się to niby zmienić od 01.04.
  • Odpowiedz