Wpis z mikrobloga

Wyśmiejcie mnie, ale ja teraz jeżdżę na około, żeby ominąć skrzyżowanie 308 dywizjonu, bo nie zamierzam ryzykować mandatem, albo sytuacją skrajnie niebezpieczną hamując w osatniej chwili. Wolę jechać 5 min dłużej niż narażać się na wyłudzenie pieniędzy, bo jeden z drugim urzędasem stwierdzili sobie, że nie zamontują sekundników, żeby hajs się zgadzał. Ha tfu, nie zarobicie na mnie ;)
#krakow #canard
DJRuraWydechowa - Wyśmiejcie mnie, ale ja teraz jeżdżę na około, żeby ominąć skrzyżow...

źródło: kamery

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
jeżeli nie potrafisz jeździć zgodnie z przepisami


@StrasznyJanusz: Wiedziałem, że taki debil się tu pojawi :D Jechałeś tamtędy? Tam jest ograniczenie 70 km/h, zgodnie z przepisami tyle jadę i nagle światło zmienia się na żółte, ciężko jest z takiej prędkości wyhamować do zera nie stwarzając zagrożenia, bo ludzie nie trzymają bezpiecznego odstępu, szczególnie w mieście, gdy ktoś co chwile wbija się na pas. Druga kwestia to wjeżdżanie ZGODNIE Z PRZEPISAMI panie
  • Odpowiedz
@DJRuraWydechowa bardzo łatwo się wtedy odwołać bo w logach jest info kiedy światło się paliło, a kiedy nie. Co do sekundy, a nawet setnych. Więc jak wjechałeś zgodnie z przepisami to nic ci nie grozi. Nie sądzę też, żeby w ogóle była potrzeba odwoływania się, bo to jeden system i powinien obsługiwać takie przypadki. Jeszcze nikt nie pisał, że dostał mandat za strzałkę.
  • Odpowiedz
@DJRuraWydechowa: ale wiesz że nawet na ograniczeniu do 70 możecie zwolnić jeśli to dla was za szybko? xd nikt tego nie sprawdza

No ale jeśli nie potraficie jeździć to bez kitu należą sięamdaty, albo faktycznie #!$%@? na około xd
  • Odpowiedz
Tam jest ograniczenie 70 km/h, zgodnie z przepisami tyle jadę i nagle światło zmienia się na żółte, ciężko jest z takiej prędkości wyhamować do zera


@DJRuraWydechowa: No tylko wiesz, że na samym skrzyżowaniu obowiązuje Cie już 50km/h, bo 70 kończy się na jego początku. Więc zgodnie z tym powinienes przed skrzyżowaniem już zmniejszyć prędkosć do conajmniej 50km/h.
  • Odpowiedz
@DJRuraWydechowa: dziękuje, czuje się wyróżniony :D
ograniczenie nie definiuje prędkości z która masz sie poruszać, a jedynie dopuszczalną maksymalną.
W ustawie o ruchu drogowym istnieje również pojęcie 'szczególnej ostrożności' i tak wiem jest to bardzo szerokie pojęcie ale jak nic się to idealnie nadaje, dojazd do skrzyżowania jest wylistowany.

Jak sam słusznie zauważyłeś jazda w mieście jest jaka jest, w kwestii hamowania nie jest to specjalnie twój problem, w kwestii zachowania
  • Odpowiedz
ale wiesz że nawet na ograniczeniu do 70 możecie zwolnić


@murdoc: A później takie osoby nazwiesz zawalidrogami, niedzielnymi kierowcami itp.
Chodzi mi o to, że to nie jest system poprawiający bezpieczeństwo, tylko jawne wyłudzanie pieniędzy.
A co poniektórzy tutaj jeszcze tego bronią i uważają, że osoby, które się z tym nie zgadzają nie umieją jeździć XD
wykop.pl, to wspaniały portal :D
  • Odpowiedz
@DJRuraWydechowa: mam takiego ziomka, który zbiera mandaty i za każdym razem mówi, że #!$%@? policja wyłudza kasę.
Jak złe zaznaczył formę opodatkowania zakładając JDG to po roku też krzyczał że kabany US nie daje mu żyć i każe płacić ;)

Myślę że byście się dogadali
  • Odpowiedz
A później takie osoby nazwiesz zawalidrogami, niedzielnymi kierowcami itp.


@DJRuraWydechowa: Taaaaa, "wszyscy tak jeżdzą" :). Przepisy są jakie są, ale powinniśmy się do nich stosować. Poza tym w cholere ludzi nie zna przepisów - przykładem niech będzie wielkie zaskoczenie wyprzedzających na przejściach, gdzie myślą że jak jadą dwupasmową jezdznią w jednym kierunku to nie wyprzedzają :).

Chodzi mi o to, że to nie jest system poprawiający bezpieczeństwo, tylko jawne wyłudzanie pieniędzy.
  • Odpowiedz
@DJRuraWydechowa no, w nowym sączu. To inne systemy. No i generalnie tutaj mamy przykład jak to NIE powinno działać. Nadal trzymam kciuki, że to u nas będzie działać jak powinno i jeśli ktoś zgodnie z prawem wjedzie na skrzyżowanie to nie zostanie ukarany mandatem. Poza tym. W Sądzie się na pewno wygra, szkoda tylko zachodu, żeby się z tym bawić i dobrze by było tego uniknąć. P.S zgodnie z prawem przed zieloną
  • Odpowiedz