Wpis z mikrobloga

@TrexTeR: najwiéksze wtedy w Europie. Pół Pot rozwalił więcej mniejszości wietnamskiej w Kambodży. A miałeś jeszcze Rwandę w 1994 roku, gdzie ok. miliona osób w 10 dni.
  • Odpowiedz
@Rasteris Generalnie sporo czytałem na temat Rwandy w ostatnim czasie książek i najczęściej pojawia się liczba 800 000 - 850 000. Co nie zmienia faktu, że to co się tam działo i co robiło ONZ to kpina. W dodatku większość organizatorów tej masakry dalej chodzi na wolności
  • Odpowiedz
  • 2
@othe2137 @Czarnoskory_Wyborca_Konfederacji1
Nie każdy muzułmanin jest zły.
To nie zależy od religii, tylko od kultury jego państwa - przykładowo Turcy, Bośniacy, Kazachowie czy Albańczycy chyba są cywilizowanymi muzułmanami w porównaniu do krajów arabskich z bliskiego wschodu czy Afryki.
Dodałbym też Persów z Iranu, bo to też są najzwyklejsi ludzie, tylko niestety rządzą nimi fundamentaliści religijni.
Nikt nie powinien wykorzystywać religii do celów politycznych.
  • Odpowiedz
@TrexTeR: Arabowie też mieli swoje własne osiągnięcia cywilizacyjne. Obraz Beduinów w namiotach nie jest do końca prawdziwy. Np. na terenie Jordanii i Arabii Saudyjskiej było Królestwo Nabatejczyków. Bardzo cywilizowane jak się je porówna do pierwszych Słowian. Nabatejczycy byli świetnymi inżynierami i budowniczymi. Np. Apollodoros z Damaszku (architekt rzymski) był Nabatejczykiem. Bardziej na południe też były miasta i cywilizacja.
Koran (który ma bardzo dużą wartość pod względem literackim) nie wziął się znikąd.
  • Odpowiedz
@Czarnoskory_Wyborca_Konfederacji1 @TrexTeR
Tak nie wszyscy sa zli, powiedz to tym zamordowanym przez albanczykow. Przeciez na poczatku Serbia odpuscila tak jak uzgodnili z krajami nato, wstrzymali wojska i bokiem im to wyszlo bo Albania zaczela swoje wysiedlenia jak tylko poczula troche luzu. Porozmawiaj z naszymi zolniezami co jedzili do kosova jako KFOR oni Ci najlepiej powiedza kto byl oprawca a kto ofiara.
Albanczycy mordowali i przesladowali serbow to NATO udawalo ze nie widzi
  • Odpowiedz