Wpis z mikrobloga

#programista15k #fotel #fotelbiurowy
Hej,
Szukam nowego fotela bo stary już pada. Pracuje w cyklu mieszanym trochę siedzę trochę stoję. Markus odpada bo jestem za duży na niego tak samo gamingowe wynalazki. Większość foteli ma za krótkie siedziska, mam 193cm wzrostu i są przez to niewygodne. Zastanawiałem się nad czymś od elzapa bo mam od nich biurko i jestem bardzo zadowolony. Budżet pewnie w okolicach 2k. Polecacie coś konkretnego?
  • 5
  • Odpowiedz
@incvrnation: najlepiej znaleźć stacjonarnie sklep i usiąść na X różnych modelach
ja (185cm, 90kg) lecę od lat na ergohuman plus i jest sztos ale są ludzie którym ten fotel nie pasuje ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@incvrnation: ja przed prawie 3 lata siedziałem na jednym w biurze a potem kupiłem na home office i już chyba ze 4 lata mi służy i żadnych problemów nie miałem
poszukaj w swojej okolicy sklepów z meblami biurowymi i może będą mieli jakiś większy wybór

z innych marek to sporo osób poleca Herman&miller ale to już większy wydatek
  • Odpowiedz
Polecacie coś konkretnego?


@incvrnation: Foteli nie da się polecić (każdy ma inne wymiary, proporcje i wymagania) - trzeba je po prostu przymierzać.

Dla wysokich osób powinny być dobre modele spełniające wymogi holenderskiej normy NPR 1813 - która została opracowana dla ich wyższego społeczeństwa (95cM = 195,9cm), np.:
- Nowy Styl (Rohde & Grahl) - Xilium, Xenium;
- RH - New Logic 200, New Logic 220, Logic 300, Logic 400;
- BMA
  • Odpowiedz