Wpis z mikrobloga

Mam duży problem.
Moja siostra lvl 35 to taka typowa #madka mieszka z mężem u naszych rodziców w domku na wsi, mają dziecko. Mąż pracuje na magazynie rodzice mają emerytury więc dobrze im sie żyje, siostra zajmuje się domem mimo że nasza mama siedzi w domu i śmiało mogłaby sama go ogarniać.
Martwi mnie to co będzie za 15 lat, rodzice kiedyś umrą i utrzymanie domu spadnie na szwagra który nie zarabia dużo, siostra w dodatku nie będzie mieć nigdy emerytury bo nigdzie nie pracuje. Szwagier też pracuje ciężko dużo pali i cholera też może mu się kiedyś zdrowie podda.
Oni chyba nie myślą o tak dalekiej przyszłości ale ja już się martwię że będę musiał im pomagać bo oni prowadza życie w trybie yolo.
Jak mogę grzecznie dać im znać żeby zaczęli o tym poważnie myśleć?
  • 1
@Operator_imadla
Wg mnie ich tryb życia to nie YOLO tylko raczej typowe wiejskie "jakoś to będzie a dzieci się odchowa".
Macie uregulowaną sprawę dziedziczenia tego domu/gospodarstwa (o ile takie jest)?
Ty sam nie masz obowiązku im pomagać, chyba że w taki sposób aby wpłynąć na ich dziecko by nie powielało toku myślenia rodziców - co jest bardzo trudne tak z doskoku.