Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci Ostatnio zastanawiam się, na ile program BK2% to było robienie dobrze deweloperom, a na ile strategia wycofania kapitału z Polski w obliczu wojny która wybuchła. Pomyślcie sobie, że inwestujecie w takim kraju jak Polska w mieszkania bo macie na tym fajne stopy zwrotu - kraj się rozwija, tak więc nieruchomości mają duży potencjał do wzrostu. W końcu wybucha wojna Rosja - Ukraina, pojawia się ryzyko, że Wasza inwestycja pakiety mieszkań w Polsce okaże się stratą. Co w takiej sytuacji zrobić, żeby jak najszybciej wycofać kapitał i zainwestować go na bezpiecznym Zachodzie? Trzeba zrobić pompę na nieruchomościach i wywołać FOMO. W jaki sposób zrobić to najskuteczniej? Wykorzystując inflację i darmowy kredyt. Inflację wystarczy odpowiednio podsycać, a za darmowy kredyt zapłacą podatnicy. Wtedy gotówkę którą odzyskamy wymieniamy w odpowiednim momencie na bezpieczną walutę, przelewamy za granicę i po problemie.

Brzmi to jak teoria spiskowa, ale zastanawiam się na ile rząd PiS celowo nie wywołał takiej sytuacji na rynku nieruchomości swoją polityką fiskalo-monetarną. Jak się rządzi jednocześnie w sejmie, ma prezydenta i prezesów NBP i KNF to dużo można.
  • 3
  • Odpowiedz
@jacos911: wiesz co trzeba sprawdzić oświadczenia majątkowe.

Oświadczenie o stanie majątkowym - zgodnie z ustawą - składa się Marszałkowi Sejmu albo Marszałkowi Senatu do dnia złożenia ślubowania oraz do 30 kwietnia każdego roku, według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego,


Do 30 kwietnia dowiemy się co oni tam mieli i czy sprzedali czy nie nieruchomości. Na tej podstawie wywnioskujemy co dalej.
  • Odpowiedz
@jacos911: Czy ja wiem. Ludzie lubią wymyślać jakieś skomplikowane teorie spiskowe, żeby dodać sobie jakiejś wyjątkowości, a rzeczywistość jest dużo prostsza - biznes nieruchomości to żyła złota i dotowanie kredytów to środek na sposób na wygenerowanie setek milionów zysku, który pójdzie do prywatnych kieszeni. A i politykom, którzy się do tego przyczynią, się coś sypnie. Kasa kasa kasa już teraz, a co będzie kiedyś to kto to myśli.

Jak na tych
  • Odpowiedz
@jacos911: BK2% miał rozruszać zastany rynek po podwyżce stóp dając zarobić komu trzeba oraz miał zapewnić utrzymanie pisowskiej władzy w nadchodzących wyborach. Myślę że szukanie tutaj drugiego dna nie ma sensu.
  • Odpowiedz