Wpis z mikrobloga

@Michal_Spira: mobilny tak. Stacjonarny: tak, ale nie warto:

Przedsiębiorca prowadzący działalność we własnym mieszkaniu nie powinien ujmować w KPiR i tym samym zaliczać do kosztów firmowych pełnej kwoty z otrzymanej faktury za Internet, jeżeli wykorzystuje go zarówno do celów prywatnych, jak i służbowych.
@Michal_Spira: Możesz, ale pytanie czy warto? Ile zaoszczędzisz? 10 zł miesięcznie? A jak to internet w mieszkaniu to w teorii nie powinieneś rozliczać tego kosztu jako 100% na firmę.

Przy czym znam osoby, które rozliczają normalnie na firmę, bo i tak nikt nigdy nie zweryfikuje xD
Przy czym znam osoby, które rozliczają normalnie na firmę, bo i tak nikt nigdy nie zweryfikuje xD


@some_ONE: Jako kuc programista jest się z góry na straconej pozycji w konfrontacji z US więc imo nie warto ryzykować.
Jako kuc programista jest się z góry na straconej pozycji w konfrontacji z US więc imo nie warto ryzykować.


@markaron: Niby tak, ale jaka jest w ogóle szansa, że US skontroluje kuca, mającego 500zł kosztów miesięcznie i będzie mu się kazał spowiadać z faktur?
Niby tak, ale jaka jest w ogóle szansa, że US skontroluje kuca, mającego 500zł kosztów miesięcznie i będzie mu się kazał spowiadać z faktur?


@some_ONE: Nie wiem jaka jest szansa, każdy musi ocenić to indywidualnie, ale dla mnie ryzyko przewyższa zysk w tym wypadku.
Nie wiem jaka jest szansa, każdy musi ocenić to indywidualnie, ale dla mnie ryzyko przewyższa zysk w tym wypadku.


@markaron: W tym wypadku to oczywiście że ryzyko przewyższa, ale tak ogólnie się zastanawiam jaka jest na to szansa.

duza, bo wlasnie takich maluczkich latwo gnebic, do duzego Janusza ze znajomosciami nie podejda


@Pasterz30: Według mnie jest zupełnie odwrotnie. Jak nagle nie wyskoczysz ze zwrotem VATu, bo wykazałeś stratę albo nic
tylko tych kucow masz duzo i wiesz ze to pewny win


@Pasterz30: Czy ja wiem, raczej większość nie robi żadnych machlojek, więc prędzej bym się spodziewał że większość nawet jakby została skontrolowana to żadne nieprawidłowości by nie wyszły.