Wpis z mikrobloga

To już absurd...

Komentarz z X: "Angelika ma odsiedzieć 3lata więzienia za ciężkie uszkodzenie ciała mężczyzny. Wbiła mu nóż w plecy. Sądy oceniły, że to ona atakowała" załóżmy że prezydent andżele ułaskawi, a ona w następnej kolejności zrobi krzywdę któremuś z dzieci, zgadniecie kogo wtedy będzie obwiniać GW
#wyborcza #gazetawyborcza
SynMichaua - To już absurd...

Komentarz z X: "Angelika ma odsiedzieć 3lata więzienia...

źródło: obraz_2024-03-25_112751588

Pobierz
  • 102
to jeśli było w obronie własnej, to czemu sąd skazał na 3 lata? Jeśli jednak się należało, to dlaczego prezydent ma uniewinnić?


@mk321: w polskim prawie jest coś takiego jak "eksces intensywny". Na ludzkie - w przeciągu chwili masz ocenić, jakie środki masz przedsięwziąć, żeby odpowiednio ochronić swoje dobro przed atakiem, naruszeniem jego. To generalnie głupie nie jest, na przykład jeśli ktoś ci przejdzie przez posesję, powiedzmy dziecko sąsiada, to trochę
LebronAntetokounmpo - >to jeśli było w obronie własnej, to czemu sąd skazał na 3 lata...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-25 122740

Pobierz
@LebronAntetokounmpo no ja to wszystko rozumiem. Przekroczyła lub nie przekroczyła obrony koniecznej. Rzadko kiedy wszystko jest jednoznaczne, bo gdyby było, to by nie było potrzeba sądów, tylko urzędnik/policjant od razu by wiedział jaka ma być kara.

Tylko ja się pytam dlaczego to prezydent ma to oceniać?! Od tego są sądy. To żeby na sprawę spojrzał raz jeszcze ktoś inny, to są sądy wyższej instancji.

Naprawdę myślisz, że prezent lepiej oceni sprawę niż
@LebronAntetokounmpo ale sąd ocenił ze to ona atakowała a nie ze działała w obronie koniecznej, która przekroczyła.
Dwóch patusow się #!$%@? a Anżela postanowiła pomóc temu swojemu wbijając nóż w plecy temu drugiemu patusowi. No zajebista obrona konieczna.
Jak mój ziomek będzie się z drugim #!$%@?ł, to jak przyłącze się i zaczniemy we dwóch #!$%@?ć tego jednego to ja też będę działał w obronie koniecznej?