Wpis z mikrobloga

Jak bardzo prawdopodobne jest, że w #mieszkanie #wielkaplyta w 55-letnim bloku uda się zmienić przyłącze 1-fazowe na 3-fazowe z mocą wystarczającą do podłączenia kuchenki indukcyjnej zamiast gazowej?
Na klatce schodowej instalacja prowadząca do mieszkania najpewniej od nowości nie była zmieniana, ma okrągły bezpiecznik topikowy. W mieszkaniu jest 10-letnia instalacja na miedzianych kablach, wyłącznik różnicowoprądowy wyłączniki nadprądowe. Licznik też jest w mieszkaniu.

Warto próbować, czy małe szanse i szkoda zachodu?

#elektryka #prad #elektrotechnika
pangolin - Jak bardzo prawdopodobne jest, że w #mieszkanie #wielkaplyta w 55-letnim b...

źródło: bezpiecznik na klatce

Pobierz
  • 11
@pangolin: jako osoba która nie zna się na elektryce, ale ma samodzielnie skompletowaną walizkę za 600 zł do prac przy prądzie do 230 V odpowiem, że podałeś za mało danych, alei tak: nie da się :D

Dobrze że masz kable miedziane, ale jaki przekrój? 2,5 mm, ile obwodów na mieszkanie?

W wersji optymistycznej kupisz płyte indukcyjną na 230 V i będziesz jej używał pod warunkiem że nie odpalisz równocześnie czajnika lub
  • 0
@wypokowy_expert: Jeszcze tego nie wiem a ze zdjęć, które mam nie widać. Na pewno górny bezpiecznik jest mój.
Na 99% piony elektryczne są nieruszane od nowości, więc pewnie nie ma do czego podłączyć.
@pangolin: czeka cię droga przez mękę z zarządcą budynku i ZE. Nawet jeśli piony nie ruszone, to szansa jakaś jest, ale z każdym lokatorem który dostanie zgodę - coraz mniejsza.
  • 0
@lansvans: Tauron nie chce się określić czy jest możliwe zwiększenie mocy i aby uzyskać tę informację mam wypełnić wniosek (o określenie warunków przyłączenia do sieci dystrybucyjnej niskiego napięcia dla odbiorcy energii elektrycznej (moc przyłączeniowa do 180 kW) ISTNIEJĄCE PRZYŁĄCZE) - "prosimy o wypełnienie wniosku WP-nN po podpisaniu umowy dystrybucyjnej na zainstalowanie lub przepisanie licznika energii elektrycznej."
@pangolin: takiej instalacji na klatce już dawno nie powinno być i odpowiada za to zapewne spółdzielnia mieszkaniowa. Do niej skierowałbym pierwsze kroki, ale nie formalnie tylko telefonicznie albo osobiście. Elektrykiem nie jestem, ale miałem podobny problem z mieszkaniem w kamienicy i szybciej je sprzedałem niż doczekałem się rozwiązania problemu - takie uroki starego budownictwa. Nie masz tam jakiegoś sąsiada który niedawno robił remont?