Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy!
Mam mieszkanko i chce po taniości uszczelnić pod prysznicem bo jest parę płytek i dolane do poziomu wylewką samopoziomującą.
Aby to zrobić planuje na calości posmarować gruntem szczepnym, później 2 warstwy hydroizolacji (+ taśmy na narożnikach i w miejscu rury odpływowej), na to następnie kafelki i na to brodzik (wiadomo też fugi i silikony po drodze)

1. pojawia mi się tylko pytanie, bo rura odpływowa od brodzika wychodzi z podłogi pod kątem około 30 stopni do podłoża i tu pojawia się pytanie jak ją uszczelnić, kupiłem kołnierz i planuje go założyć, i posmarować hydroizolacją, ale przez to że jest pod kątem to uważam że nie będzie to wystarczające, co zrobić więcej aby spać spokojnie ( i żeby sąsiadka z dołu też spała)?? Czy może jednak to rozwiązanie wystarczy?

2. drugie pytanko jako, że ta rura odpływowa wychodzi pod kątem tych 30 stopni to nie będę mógł płytek wyciąć otwornicą tylko pewnie zostanie mi szlifierka kątowa i wycięcie na kształt prostokąta. I tu pojawia się pytanie drugie, czym później uszczelnić miejsce dookoła wycięcia płytki, z którego wyjdzie rura odpływowa, czy starczy tu silikon czy użyć innego środka?

Niestety nie mam możliwości wymiany całej instalacji do pewnie byłoby najrozsądniejszym rozwiązaniem.

#remont #remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo
  • 3
  • 0
@johny-kowalski: tak, zalalem sąsiadkę z dołu lekko, bo silikon się odparzyl w jednym miejscu i nie zauważyłem,a podłoga poprzez wylewkę przepuszczała wodę niżej. Chce tego uniknąć na przyszłość

bo jest sama wylewka w jednym miejscu bez płytek i tamtędy przeszło nizej