Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #motoryzacja i #ecoboost

1.0 Ecoboost 125KM w Fordzie Ecosporcie, 2018 rocznik, 6 biegowy manual. Cena to 46-47k. Przebieg 100 tysięcy (98k)

Warto?
W sensie czy silnik warto, bo auto słyszałem że wypada lepiej na tle Dustera (Duster to druga opcja, ale jeszcze nie wybrałem modelu silnika)
  • 14
  • Odpowiedz
Miałem taką samą rozkminę ostatnio i typową okazję, ale wykopki napisały, że jeszcze większe gówno ten silnik niż francuskie 1.2 puretech przed modernizacją czyli starsze niż tegoroczne
Nie odpisuj, zaraz znajdę wpis i wkleje link
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@G06DbT a fiesta nie jest droższa? Porównując rok produkcji i przebiegi. Swoją drogą urzekł mnie wygląd Ecosporta, #!$%@? jakie to śliczne. Podobno jak każdy ford prowadzi się go zajebiście.

Czyli byłeś zadowolony z ogólnego działania 1.0? Szukam opinii użytkowników a nie mechaników bo słyszał od szwagra.
  • Odpowiedz
  • 0
@Archaniol_bo_rzyga_bryje człowieku, mnie na paliwo stać nie będzie z tą krową pod maską. A auto ma być miejskie, bo oprócz wyjazdu do rodziców czy jakiegoś raz na jakiś czas za miasto nie planuje xDDDDD daj żyć!
Ale dzięki za propozycje

A co sądzisz o wspomnianym 1.0?
  • Odpowiedz
@Lockersky: tak, bardzo zadowolony byłem. I od 2010 jeżdżę tylko fordami. Ja miałem nówkę z 2019, zrobiłem 100k km, i oprocz serwisów z książki to nic nie robiłem. Hamulce miałem do wymiany przy 90k.

Ludzie mówią że jest problem z paskiem rozrządu, bo jest w oleju, i że przy 100k to silnik jest do wyrzucenia. Ja nie wierzę w te bajki wykopków, ale decyzję zostawiam tobie.

A, olej zmieniałem co 10-15k,
G06DbT - @Lockersky: tak, bardzo zadowolony byłem. I od 2010 jeżdżę tylko fordami. Ja...

źródło: 20220916_060902-COLLAGE

Pobierz
  • Odpowiedz
wykopki dużo piszą. Tak samo jak moje 2.0 250 koni to dla nich gówno, bo liczy się tylko 5.7 hemi albo 1.9 tdi.


@G06DbT: Ja to akurat jeszcze później weryfikowałem w necie na koniec zapytałem o to w naprawdę renomowanym pogwarancyjnym warsztacie [tutaj były jakieś zmienne, nie pamiętam jakie ;p] i generalnie wykopki nie kłamały. ;-)
  • Odpowiedz
  • 0
@G06DbT @Waski_jest_debesciak
W Irlandii północnej strasznie dużo widzę fordów (w tym ecosportow). Żona kumpla z pracy ma ecosporta w automacie i tylko spalanie jest problemem

Może to nasza polska mentalność do przychylania się do niemieckiej i japońskiej motoryzacji działa? Sam nie wiem. Przed chwilą były właściciel mondeo mówił mi że ford dobra marka i że nie narzekał

Mówi się też że się ma jak się dba...
  • Odpowiedz
@Lockersky: ja miałem fiestę 4, focusa 1, fiestę 5 sport, focusa st170, transita couriera, i teraz focusa 3 st, nie narzekam. Te samochody są tanie w eksploatacji (oczywiście jak się o nie dba), i dobrze się trzymają drogi.

W robocie kolega zmienił z golfa na focusa, i mówi że prowadzą się o wiele lepiej te samochody, a on od zawsze tylko VW.

@Waski_jest_debesciak może wszystkie te historie wychodzą przez to, że
  • Odpowiedz