Wpis z mikrobloga

#materac #materace
Dobri,
Ja (67kg/182cm) i moja ukochana (50kg/168cm) potrzebujemy nowy materac 140x200.
Śpimy przeważnie na boku.
Nie znam się na temacie wcale. Klasycznie - jedyne materace na jakich w życiu spałem to Ikeła i nie mam pojęcia co jest warte uwagi, czy sprężynowy, czy piankowy, czy jeszcze co innego. Według jakichś tabelek w internetach powinien być miękki/średnio-twardy (?).
Budżet bliżej nieokreślony, bo nie wiem ile trzeba wydać na coś sensownego (wiem, że są i materace za 5000zł ( ͡° ʖ̯ ͡°)).
Powiedzmy, że 2500zł i jeśli mnie coś przekona to dam więcej.

Proszę o darmowe internetowe szkolenie i pomoc w wyborze.
  • 18
  • Odpowiedz
@SprawcaZamieszania widzę, że wszyscy Ci odpowiedzieli rzetelnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Idź do sklepu z materacami i potestuj. Ciężko doradzić, bo każdy ma swoje preferencje co do twardości.
Materac za 5k to norma niestety, są też o wiele droższe. Marża producenta to ponad 50%. Wiem, bo kupowałem bezpośrednio z fabryki od kolegi.
Pomimo tego, że testowałem w sklepie i kupiłem za 40% ceny sklepowej, to i tak zle
  • Odpowiedz
@tegie: dzięki za to rzeczowe info. Fajnie mieć kolegę od materacy!
Potestowaliśmy już trochę, pierwsze wrażenia są rózne i da się dokonać jakąś wstępną selekcję, ale jednak po paru nocach bym dopiero wiedział czy jest git - tak jak mówisz.
W ikei z tych wyższych/głebszych są dwa modele, za 2k i 2.5k i one są całkiem spoko, dlatego podałem taką wstępną kwotę.
Trochę pogrzebałem w internecie i ludzie wybierają też materace
  • Odpowiedz
@SprawcaZamieszania materac do 3k możesz uznać za materac w naprawdę rozsądnej cenie.
Ja swój „od kolegi” kupiłem za 2300, w sklepie kosztował 5k+.
Tyle za materac bym nie wydał, bo nie sadze jest jest on 2 razy lepszy od tych w Twoim przedziale.
Zasugerowałem Ikeę, bo ludzie sobie chwalą i dostępność jest niezła :)
  • Odpowiedz