Wpis z mikrobloga

Drogie mirki,
Dostałem ostatnio współczesnego laptopa, z Windows 11 i intelem 13gen. I nie daje mi spokoju jego stan uśpienia - przez dłuższy czas po zamknięciu klapy albo wybraniu "uśpij" w menu start wiatraczki nadal szumią. Jednocześnie po dłuższym nieużywaniu budzi się t tak jak stary laptop z hibernacji, przy czym bateria na kilkanaście-kilkadziesiąt procent mniej niż powinna.
Podobno to kwestia upodabniania laptopów do smartfonów: S0/modern/connected standby.
Ktoś wie jak wyłączyć tradycyjny S3/suspend to RAM?
#laptopy #pcmasterrace #thinkpad
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@Richtig_Piwosz: Ja zawsze miałem "przy podłączonym zasilaniu nic nie rób, na baterii po zamknięciu klapy uśpij, hibernacja jak bateria spadnie do 3%" - dzięki temu tylko odpinałem kompa ze stacji dokującej, zamykałem klapę i wrzucałem go do plecaka bez stresu, że mi się ugotuje. Teraz mam loterię "ugotuje się czy tylko skończy się bateria"
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: No właśnie Precision z uśpienia wstawał szybko, teraz Thinkpad nie dość, że po uśpieniu rozładowuje baterię i się grzeje, to po kilku godzinach się hibernuje i muli przy wybudzeniu.
  • Odpowiedz
@mawojciech W różnych robotach miałem też różnorodne thinkpady i pierwsze co robiłem w nich to zawsze włączenie hibernacji po zamknięciu klapy.
Może najpierw postaw sobie system od zera jak takie fikołki ci się dzieją, bo to nie jest normalne, że nowy komp zamula przy szybkim ssd. Na stan baterii po dłuższym nieużywaniu też nie narzekałem nigdy.
  • Odpowiedz