Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem Kia Proceed 1.6 T benzyna z 2019 - 2020 r.
Dzisiaj byłem na jeździe testowej auto z 2019 r. około 60 tys. nalotu i jestem pozytywnie zaskoczony.
Podoba mi się to auto wizualnie, silnik też jest fajnie elastyczny. Zaakceptuje w pełni spalanie w okolicach 9-10 l /100 km.
Jeździ / jeździł ktoś z Was takim i jest w stanie mi powiedzieć o ewentualnych wadach tego modelu, albo na co zwrócić uwagę?
Dodam tylko, że przesiadam się z auta z 2004 r. z silnikiem również turbo benzyna w okolicach 200KM - więc wszystko co ma AppleCar i jest w miarę "nowoczesne" jest dla mnie mega przeskokiem
Budżet około 100 - 110 tys.

#kia #motoryzacja #samochody
  • 9
@Skyr sprzęgła z guwnolity wymiana co 60-120kkm zależy jak leży, problemy z zapłonem, podobno wyszła aktualizacja niedawno, która to rozwiązuje, ja przez 3 lata się nie doczekałem i auto poszło na sprzedaż, ogólnie byłem zadowolony. Spalanie u mnie to powyżej 7 chyba nie wychodziło, ale głównie drogi pozamiastowe.
via Wykop
  • 0
@makaron25: Nawet te "starsze" z 2019 się łapią na tą aktualizację? Czym objawia się ten problem z zapłonem?
A co do sprzęgła to jestem w stanie to jakoś "wyczuć" w trakcie jazdy testowej? Czymś konkretnie się to objawia?
@Skyr ciężko wyczuć, bo ta skrzynia ogólnie działa dziwnie, musisz się przygotować na to, że dct to zautomatyzowany manual, więc sprzęgło się wymienia. Każdy się łapie na aktualizacje, ja miałem tak, że jak było zimno to wypadał zapłon, tryb awaryjny, ale po ponownym uruchomieniu jechał dalej normlanie, żaden błąd się nie zapisywał, przez 3 lata wymienili 1 cewkę, ze 3 aktualizacje i jakoś to jechało. Przede wszystkim sprawdź czy auto ma ważną
Z wad:
- średnie wyciszenie (przy 120+ robi się dość głośno)
- ciasnawy w środku (u mnie sprawdza się jako 2+2)
- mały bak paliwa, średni zasięg według komputera u mnie to 500-550km (natomiast przy wskazaniu 0km zasięgu wchodzi mi do baku tylko 42l, więc teoretycznie można przejechać jeszcze ze 100km)
- brak wireless AndroidAuto/CarPlay (do rozwiązania za pomocą adaptera)
- schowki w bagażniku - jedni je uwielbiają, inni nienawidzą. Zabierają sporo